دبیر شورای داروسازی خبر داد؛

رتبه اول داروسازی در تولید مقالات میان رشته های علوم پزشكی

رتبه اول داروسازی در تولید مقالات میان رشته های علوم پزشكی

انجمن پارسیان: دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی اظهار داشت: بر طبق نسبت مقالات به هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشكی، حوزه داروسازی رتبه اول را در زمینه انتشار مقالات دارا است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از وزارت بهداشت، دكتر غلامرضا اصغری با تاكید بر اهمیت تولید علم در دانشكده های داروسازی گفت: اگر نسبت مقالات به هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشكی سنجیده شود حوزه آموزش داروسازی رتبه اول را در زمینه انتشار مقالات در میان رشته های گروه پزشكی دارا است. وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش داروسازی در امتداد برنامه های طرح تحول و نوآوری آموزش پزشكی، داروسازی را علم روز دنیا و رو به پیشرفت و توسعه دانست و اظهار داشت: اجرای برنامه های طرح تحول در رشته داروسازی همزمان موجب ارتقای آموزش و افزایش كیفیت داروسازی می شود و سایر رشته های گروه های پزشكی می توانند با ارتباط با رشته داروسازی به پیشرفت برنامه های طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشكی كمك كنند. دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی رشته داروسازی را یك رشته تولید محور و محصول محور نامید و اضافه كرد: با عنایت به پیشرفت روز افزون صنعت دارو در جهان و سر و كار فارغ التحصیلان این رشته با دارو و فرآورده های دارویی، این مساله موجب توجه هر چه بیشتر دانشجویان این رشته به بحث تحقیق و نوآوری و اقتصاد خواهد شد.

وی اشاره كرد: هدف از برنامه های طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشكی در اختیار گرفتن آموزش برای خدمت به مردم است بطوریكه محصول آموزش بتواند نقش موثری در جامعه ایفا كند كه البته این مساله در رشته داروسازی نسبت به سایر رشته های علوم ملموس تر است. اصغری با اشاره به آموزش كلیه رشته های تخصصی داروسازی در ایران اشاره كرد: با عنایت به اینكه اعضای هیئت علمی داروسازی بیشتر مشغول بحث كلاس و آموزش هستند پس بخش آموزش در این رشته نسبت به سایر رشته ها پررنگ تر است ضمن اینكه تحقیق بر روی داروها و فرآورده های دارویی، موجب ارتقا كیفیت بخش تحقیقات دانشكده های داروسازی شده است. وی با اشاره به همخوانی محتوای رشته داروسازی با بسته های طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشكی كه هدف آن افزایش كیفیت آموزش است، اضافه كرد: به سبب اهمیت محصولات سلامت محور در رشته داروسازی، آموزش آن با توانمندسازی مهارتی صورت می گیرد كه در همین راستا بحث دانشگاه های نسل سوم، آموزش مجازی و بین المللی سازی در دانشكده های داروسازی با قدرت هر چه تمام در حال پیگیری است. دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی با تاكید بر نقش موثر و محوری رشته داروسازی در روند اجرای برنامه های طرح تحول و نوآوری آموزش پزشكی، بحث آموزش های مهارتی دانشجویان رشته داروسازی را مهم ارزیابی كرد و گفت: بحث حضور در صنعت و عرصه نمایش خدمت دانشجویان داروسازی در بازبینی برنامه طرح تحول آموزش پزشكی در دست اقدام است كه این حضور نسبت به سالهای قبل به ۲ برابر افزایش پیدا كرده است. وی از داروساز بالینی یا بیمارستانی بعنوان عرصه دیگر رشته داروسازی نام برد و اضافه كرد: در این عرصه دانشجویان به منظور آموزش در بیمارستها حضور پیدا می كنند ضمن اینكه در عرصه داروخانه های سرپایی، به جهت اشتغال ۹۰ درصد فارغ التحصیلان رشته داروسازی در داروخانه ها و كسب مهارت دانشجویان بسیار مهم می باشد كه هم اكنون ساعات حضور دانشجویان در داروخانه های آموزشی به بیشتر از ۲ برابر قبل رسیده است.

1397/11/30
13:55:56
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: آموزش , تحقیقات , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum