استاندار سیستان و بلوچستان اعلام كرد:

روند رو به افزایش سیلاب ورودی به سیستان

روند رو به افزایش سیلاب ورودی به سیستان

به گزارش انجمن پارسیان استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همه امكانات و تجهیزات موجود در استان برای پیشگیری از هرگونه وقوع حوادث جانی و خسارت مالی ناشی از سیلاب بسیج شده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، موهبتی در شورای مدیریت بحران استان ضمن تاكید بر بسیج همه امكانات و تجهیزات در سیستان، اظهار نمود: پیشگیری از وقوع خسارات جانی و مالی برای مردم مهمترین اولویت شورای مدیریت بحران است.
وی افزود: طبق گزارشات واصله، روند ورود سیلاب به منطقه سیستان رو به افزایش است و این امر علاوه بر خوشحالی، مستلزم هوشیاری مسئولین امر در جهت كنترل این سیلاب و پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی است.
موهبتی خاطرنشان كرد: رهاسازی آب در كلیه انهار و كانال ها و مزارع مردم نه تنها باعث كنترل سیلاب خواهد شد بلكه مزارع كشاورزی را هم احیا می كند.
وی، ارزیابی میزان ورودی سیلاب و تخمین شرایط آتی را مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت: برآوردی از حجم و میزان آب رودخانه هیرمند از كشور افغانستان تا موعد رسیدن به ایران هم تهیه شود.
استاندار سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری كرد: با اختصاص اعتبار لازم برای جبران خسارت ناشی از سیل در شمال و جنوب استان، خیلی از تجهیزات و امكانات صدمه دیده در اثر بارندگی احیا خواهد شد.1397/12/16
13:00:50
5.0 / 5
4600
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum