ستاری مطرح كرد:

رشد اقتصادی از جیب كارآفرینی درمی آید، روی جوانان سرمایه گذاری شود

رشد اقتصادی از جیب كارآفرینی درمی آید، روی جوانان سرمایه گذاری شود

انجمن پارسیان: معاون علمی رئیس جمهور با تاكید بر اینكه رشد اقتصادی از جیب كارآفرینی درمی آید نه دولتی كه پول نفت را در كسب وكارها سرمایه گذاری می نماید، اظهار داشت: روی جوانان سرمایه گذاری نماییم.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، سورنا ستاری عصر امروز سه شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به اینكه در اقتصاد نفتی همه چیز منوط به پول است، اگر پول باشد آموزش و پژوهش، علم، صنعت و… داریم و اگر نباشد نداریم، این بزرگترین نگاه غلط فرهنگی در اقتصاد نفتی است، گفت: آیا این توسعه ها در اقتصاد نفتی درست انجام می شود و اتفاق می افتد؟
خودمان باید بسازیم و توسعه دهیم
وی با اشاره به اینكه اكوسیستم و محیط است كه موجب توسعه می شود، در حوزه آموزش هیچگاه به اندازه امروز هزینه نكرده ایم، ولی چرا دیگر ابوعلی سینا، فارابی و رازی نداریم، اشاره كرد: آن چیزی كه این افراد را می سازد محیط است، اگر فكر می كنید توسعه این است كه دولت مركزی در لرستان پول خرج كند و كارخانه بسازد، اشتباه می كنید.
قوانین متناقض زاییده اقتصادی می باشد كه پایه آن منابع نفت می باشد
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاكید بر اینكه فكر نماییم دولت پولی بگذارد و خط تولیدی اینجا راه بیندازد و چندنفر سر كار بروند، می شود همین اتفاقی كه در خیلی استان ها اتفاق افتاده است؛ در اصفهان هر هنری داشته ایم پیاده كرده ایم اما سومین استان از نظر درصد بیكاری است، اضافه كرد: آنچه كه ما بعنوان توسعه می شناسیم، توسعه درون زا است.
ستاری با اشاره به اینكه تمام اجزای استان لرستان باید در امتداد توسعه به حركت دربیاید، افزود: بروكراسی اداری زاییده دولت هایی است كه منابع زیرزمینی دارند، قوانین متناقض زاییده اقتصادی می باشد كه پایه آن منابع نفت است؛ آنچه باید دنبال نماییم توسعه درون زا است كه همه در آن مشاركت كنند.
۴ كارخانه نوآوری در كشور ایجاد خواهد شد
وی با اشاره به اینكه در این نوع توسعه، منابع مالی در اولویت های سوم و چهارم است، آن هم منابع مالی بخش خصوصی اشاره كرد: باید خودمان بتوانیم خط تولید را طراحی نماییم، خودمان باید بسازیم و توسعه دهیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینكه تنها راه این است كه در استارتاپ ها و روی جوان ها سرمایه گذاری نماییم، روی یك جوان ۲۰ ساله سرمایه گذاری نماییم كه مقرر است چند سال دیگر یك شركت دانش بنیان قوی باشد، تصریح كرد: بخش خصوصی هم باید سرمایه گذاری كند، امیدوارم این محیط در استان شكل بگیرد.
روی یك جوان ۲۰ ساله سرمایه گذاری نماییم كه مقرر است چند سال دیگر یك شركت دانش بنیان قوی باشد
ستاری با تاكید بر اینكه پارك های علم و فناوری می كوشند این اكوسیستم ها را شكل دهند، اضافه كرد: نخستین كارخانه نوآوری را اردیبهشت ماه در تهران ایجاد می نماییم و برای كل سال آینده ۴ كارخانه نوآوری در كشور ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه جوان خلاق و دارای ایده باید حمایت شود، آن هم نه توسط دولت بلكه از طرف بخش خصوصی باید حمایت شود، گفت: جوان ها را در استان ها جذب كنید تا بمانند و كار كنند.
رشد اقتصادی از جیب كارآفرینی درمی آید
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینكه رهبری چنین اختیارات بی نظیری می دهد بعد چهار نفر در سیستم دولتی كركره بچه ها را پایین می كشند، با چه اجازه ای؟ این قوانین من درآوردی چیست؟ گفت: اگر تعطیلی یك كسب و كار خیانت فرض شود هیچ كسی جرات نكند به جوان كارآفرین متعرض شود آن وقت اكوسیستم توسعه محقق می شود.
رهبری چنین اختیارات بی نظیری می دهد بعد چهار نفر در سیستم دولتی كركره بچه ها را پایین می كشند
ستاری با اشاره به اینكه ارزش كارآفرینی باید مشخص شود، اشاره كرد: محیط فوق العاده ای دارد لرستان، از نظر مزایای فرهنگی و دانشگاهی، بیشتر از هزار هیئت علمی دارد و صندوق پژوهش استان خیلی سریع باید راه اندازی شود.
وی با اشاره به اینكه رشد اقتصادی از جیب كارآفرینی درمی آید، نه دولتی كه پول نفت را در كسب و كارها سرمایه گذاری می نماید، اظهار داشت: دولت باید پولش را در زیرساخت ها خرج كند، باید محیط كسب و كار را درست كند، در زیرساخت ها آمادگی داریم این هزینه را انجام دهیم.

1397/12/25
11:44:36
5.0 / 5
4867
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum