تبدیل بوشهر به قطب پرورش ماهی با تلاش محققان جهاد دانشگاهی

تبدیل بوشهر به قطب پرورش ماهی با تلاش محققان جهاد دانشگاهی

به گزارش انجمن پارسیان تفاهم نامه ی همكاری استانداری بوشهر و جهاددانشگاهی با هدف كوشش برای تبدیل شدن بوشهر به قطب پرورش ماهی منعقد شد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از جهاددانشگاهی، تفاهم نامه همكاری استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی با حضور رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت در ۴ حوزه ی راهبردی، ۲۷ اسفندماه منعقد شد.
این تفاهم نامه علمی با هدف انجام خدمات تخصصی فناورانه و پژوهش های كاربردی و مطالعات مورد نیاز استان بوشهر در ۴ حوزه، ایجاد مركز تحقیقات و تكثیر بچه ماهی «سی باس» در استان بوشهر، راه اندازی مزرعه نمونه مطالعاتی و تحقیقاتی پرورش ماهی در قفس، راه اندازی مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر و انجام مطالعات زیست محیطی در منطقه پارس جنوبی به امضای استاندار بوشهر و رئیس جهاددانشگاهی رسید.
دكتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: تلاش و همكاری برای تبدیل شدن استان بوشهر به قطب پرورش ماهی «سی باس» در قفس، راه اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی محیط زیست محیطی و راه اندازی مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح های مطالعاتی در استان بوشهر توسط جهاددانشگاهی از مصوبات سفر ریاست جمهور به استان بود.
طیبی اضافه كرد: این تفاهم نامه از محل اعتبارات سفر در ۳ حوزه راه اندازی مركز تحقیقات و تكثیر بچه ماهی سی باس و ایجاد مزارع الگویی پرورش ماهی در قفس به مبلغ ۴۸ میلیارد ریال، راه اندازی مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح های مطالعاتی به مبلغ ۸۷ میلیارد ریال و انجام مطالعات محیط زیستی و رفع آلودگی آبی و خاكی سواحل پارس جنوبی و راه اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی زیست محیط به مبلغ ۳۲ میلیارد ریال جمعاً به مبلغ ۱۷۳ میلیارد ریال اختصاص داده خواهد شد.
وی اظهار داشت: حوزه مهم مورد تفاهم، سبب ایجاد قطب مهمی در حوزه های تخصصی و فناورانه توسط جهاددانشگاهی در استان را ایجاد خواهد نمود.
این تفاهم نامه در جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور و اعضا هیأت دولت توسط استاندار بوشهر و رئیس جهاددانشگاهی به امضا رسید.

1398/01/03
14:12:37
5.0 / 5
4311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum