رییس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اعلام كرد

ارسال 25 دستگاه دیالیز به مناطق سیل زده، تامین داروهای بیماران خاص

ارسال 25 دستگاه دیالیز به مناطق سیل زده، تامین داروهای بیماران خاص

به گزارش انجمن پارسیان رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از تامین امكانات مورد نیاز جهت خدمت رسانی به بیماران ساكن در مناطق سیل زده كشور اطلاع داد و اظهار داشت: تلاش های وسیعی صورت گرفته تا صدمه های ناشی از سیل در مناطق مختلف كشور بر خدمت رسانی به بیماران خاص تاثیر منفی نداشته باشد و این تلاش ها همچنان ادامه دارد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، دكتر مهدی شادنوش درمورد اقدامات انجام شده توسط وزارت بهداشت در جهت خدمت رسانی درمانی به بیماران دیالیزی ساكن در مناطق سیل زده كشور، اظهار نمود: در این راستا، تلاش شد پشتیبانی از ماشین های همودیالیز این مناطق تقویت شود.
وی ادامه داد: 10 دستگاه دیالیز به منظور خدمات رسانی به مردم شهرستان سوسنگرد ارسال شده كه به صورت موقت در بیمارستان امام خمینی اهواز نصب شده است و بیماران دیالیزی سوسنگردی كه در شهر اهواز اسكان موقت داده شده اند، با رجوع به این بیمارستان از خدمات دیالیز استفاده می نمایند.
رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اظهار داشت: به منظور خدمات رسانی به بیماران دیالیزی ساكن در مناطق سیل زده استان گلستان هم 10 دستگاه دیالیز ارسال شده و این دستگاه ها هم اكنون در شهر گرگان استقرار داده شده و در حال خدمت رسانی هستند.
وی عنوان كرد: همینطور پنج دستگاه دیالیز هم به شهرستان شوش جهت مقابله با شرایط سیلاب اختصاص داده شده است.
به قول دكتر شادنوش، باوجود وقوع سیلاب های وسیع در ایام اخیر خللی در امر خدمت رسانی درمانی ایجاد نشد.
وی اظهار داشت: در شهرستان پلدختر به علت مشكلات پیش آمده در زمینه تامین آب سالم، سیستم تصفیه آب بخش دیالیز گرفتار صدمه شد كه با پیگیری های صورت گرفته سیستم تصفیه آب باردیگر احیا شده و با كمك تانكرهای ارتش، آب سالم برای بخش دیالیز مراكز درمانی پلدختر تامین شد. البته بعد از تثبیت شرایط، سیستم تصفیه آب RO جدید برای شهرستان پلدختر تامین خواهد شد.
رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت درمورد تامین داروهای مورد نیاز بیماران دیالیزی و پیوندی، خاطرنشان كرد: داروهای مورد نیاز بیماران پیوندی و كلیوی ساكن در مناطق سیل زده كشور هم تامین شده و در صورت نیاز در دسترس آنها قرار می گیرد. همینطور داروهای انعقادی خون هم برای تمام مناطق سیل زده بیش از اندازه نیاز تامین شده است.
بنابر اعلام وبدا، شادنوش در انتها تصریح كرد: به صورت كلی تلاش های بسیاری صورت گرفته تا صدمه های ناشی از سیل در مناطق مختلف كشور بر خدمت رسانی به بیماران خاص تاثیر منفی نداشته باشد، این تلاش ها همچنان ادامه دارد.1398/01/26
15:14:13
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: خدمات , سیستم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum