به دلیل تغییر رژیم غذایی؛

استخوان منسوخ شده باردیگر در بدن انسان ظاهر شد!

استخوان منسوخ شده باردیگر در بدن انسان ظاهر شد!

به گزارش انجمن پارسیان استخوانی به نام فابلا كه در زانو وجود داشته و طی تكامل انسان از بین رفته، باردیگر در بدن انسان ها ظاهر شده است. رژیم های غذایی مدرن و افزایش قد و وزن انسان منجر به ظهور باردیگر آن شده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از دیلی میل، هر دانش آموز مدرسه ای می داند كه اسكلت بدن انسان ۲۰۶ استخوان دارد. اما به نظر می آید كتاب های درسی باید تغییر كنند. چونكه استخوانی كه دانشمندان تصور می كردند طی تكامل انسان از بین رفته، به طرز مرموزی باردیگر در بدن انسان ها ظاهر شده است.
طبق تحقیقات دانشمندان رصد فابلا (fabella) استخوان كوچكی كه داخل تاندون پشت زانو قرار داشت در بدن انسان نسبت به ۱۰۰ سال قبل، ۳ برابر افزایش یافته است. حالا هم از هر ۵ نفر، این استخوان در زانوی ۲ نفر وجود دارد. استخوان فابلا كه كمتر از نیم اینچ است، در انسان های اولیه رصد شده بود و به نظر می رسید هیچ كاربردی ندارد. حالا دانشمندان معتقدند رژیم های غذایی مدرن كه سبب افزایش وزن و قد انسان شده، فشار بیشتری به زانوها وارد می كنند و در نتیجه یك استخوان اضافی برای كاهش این فشار در زانو رشد می كند. اما وجود استخوان پنجم در زانو هرگونه غضروف مهمی در این قسمت بدن را فرسوده می كند و حتی امكان دارد به پوكی استخوان منجر شود. در حقیقت افرادی كه این استخوان در بدنشان وجود دارد، با شرایط دردناكی روبرو هستند. در همین راستا دانشمندان حالا اعلام نموده اند در صورت وجود استخوان فابلا باید آنرا از بدن حذف نمود. محققان امپریال كالج لندن بیشتر از ۲۱ هزار مطالعه علمی را بررسی كردند كه طی ۱۵۰ سال اخیر انجام شده است. در این تحقیقات فابلا در اسكن ها رصد شده است. طبق پژوهش Journal of Anatomy، در سال ۱۹۱۸ میلادی استخوان فابلا در زانوی ۱۱.۲ درصد جمعیت جهان وجود داشت اما آمار سال قبل نشان داده است وجود این استخوان در زانوی افراد ۳ برابر شده و به ۳۹ درصد رسیده است.

1398/02/03
15:51:44
5.0 / 5
5015
تگهای خبر: تحقیقات , علم , محققان , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum