شبیه سازی اسب باستانی ؛

كشف خون مایع در بدن كره اسب ۴۰ هزارساله

كشف خون مایع در بدن كره اسب ۴۰ هزارساله

به گزارش انجمن پارسیان محققان با كشف خون مایع در جسد كره اسبی ۴۰ هزارساله قصد دارند این حیوان را شبیه سازی كنند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از سیبری تایمز، تصاویری خارق العاده از یك كره اسب باستانی انتشار یافته كه در منطقه سیبری كشف شده است. این كره اسب ۴۰ هزار سال قبل می زیسته است.
این كره به گونه اسب های Lena متعلق می باشد كه حالا منقرض شده اند. كره اسب با ارتفاع ۳۷ اینچ هنگام مرگ فقط دوماهه بوده است. جسد این حیوان به صورت كامل حفظ شده است و اعضای داخلی بدن آن هم وجود داشته اند.
دانشمندان هنگام بررسی جسد این حیوان متوجه خون مایع در بدن آن شدند و بدین سان امیدها برای شبیه سازی این حیوان باستانی قوت گرفت. به عقیده دانشمندان چنین تحقیقی مسیر را برای شبیه سازی ماموت های عظیم هم فراهم می آورد.
این خون مایع از رگ های قلب حیوان یافت شده است. محققان بعد از نمونه برداری از خون این حیوان، از بافت بدن او هم نمونه برداری كردند. جالب آنكه بافت های بدن حیوان هنوز هم به رنگ قرمز بودند.
محققان آزمایشگاهی در یاكوتسك مشغول تشریح جسد این كره اسب باستانی هستند تا با دستیابی به سلول های بدن حیوان بتوانند عملیات شبیه سازی را انجام دهند. سیمون گرینگویف مدیر موزه ماموت در یاكوتسك می گوید: ما طی تشریح جسد حیوان ادرار مایع در مثانه آن هم یافتیم. الان مشغول آزمایش آن هستیم. آنها از الان اعلام نموده اند به موفقیت این پروژه ایمان دارند. در این پروژه محققان كره جنوبی با محققان روس همكاری می كنند.

1398/02/06
16:02:52
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: محققان , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum