درخواست پلیس از دستگاه قضا برای تخریب ۹۲ خانه در شوش، مولوی و هرندی

درخواست پلیس از دستگاه قضا برای تخریب ۹۲ خانه در شوش، مولوی و هرندی

به گزارش انجمن پارسیان رئیس پلیس پایتخت از دستگاه قضا درخواست نمود تا مجوز تخریب ۹۲ خانه ای كه به پاتوق معتادان متجاهر و مصرف مواد مخدر در محله هرندی بدل شده بودند را صادر كند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید خبرنگاران از مركز بازپروری معتادان متجاهر مهر سروش اظهار داشت: ما به دنبال این بودیم تا مركز نمونه ای را برای بازپروری معتادان ایجاد نماییم تا هم مراحل سم زدایی در آن صورت گیرد و هم اقدامات مربوط به بازگشت به جامعه و بازار كار كه خوشبختانه مركز سروش افتتاح شد.
رحیمی با اشاره به اینكه در آغاز فعالیت این مركز عمده امور توسط عوامل نیروی انتظامی انجام می شد اظهار داشت: اما هم اكنون با گذشت حدود سه ماه از افتتاح مركز بیشتر از ۸۰ درصد امور در این مركز توسط خود مددجویان انجام می شود.
رحیمی با اشاره به اینكه با پیگیری دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر دو سوله بزرگ دیگر برای بازپروری و مهارت آموزی به مددجویان در این مركز افتتاح می گردد اظهار داشت: امیدواریم كه بتوانیم هم در حوزه مقابله و هم در حوزه جمع آوری و بازپروری معتادان متجاهر فعالیت نماییم.
وی با اشاره به اینكه ما تمام ظرفیت هایمان را در اختیار این مراكز بازپروری قرار خواهیم داد اضافه كرد: شعار امسال پلیس پایتخت «تهران پایتخت بدون معتاد متجاهر» است و ما در این راستا از ظرفیت تمام پلیس ها از پلیس پیشگیری تا حتی پلیس راهنمایی و رانندگی استفاده خواهیم كرد.
رحیمی با اشاره به اینكه هم اكنون مراكز عمده تجمع معتادان متجاهر شناسایی و پاكسازی شده است اظهار داشت: تمامی این افراد به مراكز نگهداری از معتادان متجاهر منتقل خواهند شد كه مركز سروش تنها یكی از این بخش هاست.
وی با اشاره به اینكه ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه قضائی همكاری بسیار خوبی با پلیس داشت درباره وضعیت محلات شوش، مولوی و هرندی اظهار نمود: ما به شهروندان و ساكنان این مناطق قول داده ایم كه اجازه بازگشت معتادان متجاهر را به این مناطق نخواهیم داد و در همین راستا هم طرح های ویژه ما برای دستگیری خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر ادامه خواهد داشت.
رئیس پلیس پایتخت درباره وضعیت خانه های پلمب شده در منطقه شوش، مولوی و هرندی اظهار داشت: ۹۲ باب منزل كه بیشتر از ۶۸۰ اتاقك در آن قرار داشت شناسایی و پلمب شد. آب و برق این منازل هم وصل شد و درخواست ما از دستگاه قضائی این است كه اجازه تخریب این خانه ها را كه خانه هایی مخروبه هستند صادر كند.
رحیمی اضافه كرد: تمامی شرایط برای تخریب این خانه ها آماده است و اساساً با عنایت به اینكه این خانه ها سال ها است كه به پاتوق مصرف مواد مخدر تبدیل گشته اند تخریب شوند تأثیر زیادی در كاهش معتادان متجاهر و جرایم مربوط به مواد مخدر در این مناطق دارد كه امیدواریم دستگاه قضائی با آن موافقت كند.
وی درباره اینكه چه تعداد از معتادان متجاهر تهرانی همچنان در سطح خیابان ها و معابر هستند اظهار داشت: پیش بینی ما این است كه كمتر از ۲۰ درصد از این افراد همچنان در سطح معابر هستند كه با افزایش ظرفیت ها حتما آنان هم جمع آوری شده و شهر را از لوث وجود معتادان متجاهر پاك خواهیم كرد.1398/02/14
15:32:11
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum