ایران میزبان حدود یك میلیون تبعه خارجی دارای مدارك شناسایی

ایران میزبان حدود یك میلیون تبعه خارجی دارای مدارك شناسایی

انجمن پارسیان: نماینده كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران اظهار داشت: این كشور میزبان كمتر از یك میلیون نفر پناهنده خارجی دارای مدارك شناسایی است.


ایوو فریسن در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در بازدیدی كه از مراكز بهداشتی، هلال احمر و مركز آموزش های پیش آگاهی از خطرهای مین در مرز دوغارون به عمل آمده، معلوم می شود وضعیت پناهندگان برای بازگشت به كشورشان و ارائه خدمات به آنها بسیار مطلوب است.

وی افزود: ارائه خدمات مطلوب به پناهندگان در ایران سبب می شود آنان با خاطری آسوده و در امنیت كامل به كشور خود بازگردند و این امر در مدت ۴۰ سالی كه این كشور میزبان پناهندگان و مهاجران خارجی بوده ثابت شده است.

در ادامه این گفت و گو مدیركل اتباع و امور خارجه خراسان رضوی نیز به ایسنا اظهار داشت: این استان میزبان ۳۲۰ هزار تبعه، پناهنده و مقیم خارجی است كه از این تعداد ۱۶۰ هزار نفر دارای كارت آمایش هستند و ۷۰ هزار نفر نیز افرادی هستند كه در طرح سرشماری شركت كرده اند تا پس از این به دستور مقام معظم رهبری فرزندان آنها بتوانند از خدمات آموزشی بهره مند شوند.

سیدعلی قاسمی اضافه كرد: همین طور ۲۳۰ هزار نفر هم به صورت مستقیم در حوزه های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، ورزشی، اشتغال و… خدمات می گیرند.

وی با اشاره به آغاز طرح آمایش ۱۴ بیان كرد: این طرح از حدود ۲ هفته پیش در ۱۵ استان كشور شروع شده و در آن بحث صدور كارت كار و برگه تحصیلی برای فرزندان مهاجران مجاز و غیر مجاز در دستور كار قرار گرفته است.

مدیركل اتباع و امور خارجه خراسان رضوی مطرح كرد: سطح بهداشت در ایران بسیار مطلوب است بدین جهت جمهوری اسلامی ایران نسبت به بهداشت و سلامت اتباع هم بی تفاوت نیست؛ اداره اتباع در نظر دارد در طرح آمایش ۱۴ تمام مهاجران، اتباع و پناهندگان با مراجعه به مراكز بهداشتی از خدمات بلاعوض آن مانند كنترل فشارخون كه بعنوان یك طرح ملی در كشور اجرا می شود، برخوردار شوند.

وی ایجاد اشتغال برای پناهندگان را با دو رویكرد، مهم ذكر كرد و افزود: این اقدام در ابتدا موجب می شود مهاجران وابستگی مالی به دولت نداشته باشند و دوم اینكه با دیدن آموزش های لازم مشاغلی را انتخاب كنند كه در زمان بازگشت در كشور خودشان كارایی داشته باشد.

قاسمی از سفر، سفرای خارجی به خراسان رضوی آگاهی داد و اظهار داشت: طی این هفته هیأتی بلندپایه از سفرا و كادرهای دیپلماتیك سفارتخانه ها و نمایندگی های خارجی به این استان سفر خواهند كرد و از مرز دوغارون بازدید می كنند.

منبع:

1398/04/15
18:13:23
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum