۳۶ نشریه علمی ایران موفق به كسب ضریب تاثیر شدند

۳۶ نشریه علمی ایران موفق به كسب ضریب تاثیر شدند

انجمن پارسیان: بنا بر اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ایرانداك در ژوئن سال 2019 میلادی 36 نشریه علمی انتشار یافته در كشورمان موفق به كسب ضریب تاثیر شده اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از شورای عالی انقلاب فرهگی، بنا بر اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران بر پایه ویرایش ۲۰۱۸ «جی. سی. آر» (گزارش استنادی نشریه ها) كه در ژوئن ۲۰۱۹ انتشار یافته است ۳۶ نشریه ایرانی «ضریب تأثیر» گرفته اند.
بنا بر این گزارش نشریه (International Journal of Policy and Management) با ضریب تأثیر ۴.۴۸۵ و نشریه (Iranian Journal of Chemistry & Chemical Engineering International Engilsh Edition)، با ضریب تأثیر ۰.۴۶۱ بیشترین و كمترین ضریب تأثیر را در بین نشریه های ایرانی در «جی. سی. آر» دارند.
همچنین بنا بر اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، دو نشریه در چارك نخست، دو نشریه در چارك دوم، ۱۰ نشریه در چارك سوم، و ۲۳ نشریه در چارك چهارم سیاهه نشریه های نمایه شده و در این پایگاه دارد.
این گزارش حاكی می باشد یك نشریه می تواند در دو حوزه موضوعی هم نمایه و در دو چارك گوناگون دسته بندی شود و برای نمونه نشریه (Iranian Journal of Fuzzy Systems) در ریاضیات كاربردی در چارك دوم و در ریاضیات در چارك نخست دسته بندی شده است.
لازم به ذكر است روی هم رفته، میانگین ضریب تأثیر نشریه های ایرانی نمایه شده در «جی. سی. آر» ۲۱. ۱ و میانه ۱.۰۳۹ است.
بر پایه گزارش «جی. سی. آر» در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۱۸۲۲ نشریه در ویرایش ۲۰۱۸ این پایگاه ضریب تأثیر گرفته اند.


منبع:

1398/05/01
17:24:52
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: پژوهشگاه , علم , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum