آغاز مهلت ثبت نام در آزمون تكمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس سمپاد از امروز

آغاز مهلت ثبت نام در آزمون تكمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس سمپاد از امروز

انجمن پارسیان: دانش آموزان داوطلب می توانند برای شركت در آزمون تكمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس استعدادهای درخشان از امروز شنبه (12 مرداد ماه) تا پنج شنبه هفدهم همین ماه با مراجعه به سامانه hoosh8.medu.ir ثبت نام كنند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، آزمون تكمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس استعدادهای درخشان در روز هشتم شهریور ماه برگزار می گردد و دانش آموزانی كه دارای معدل ۱۹ به بالا در پایه هفتم هستند می توانند جهت شركت در این آزمون اقدام نمایند.
بگفته مهاجرانی، رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان، پذیرش دانش آموزان در مجموع ۲۵۰۰ نفر است كه می توانند از مهر ۹۸ در مدارس تیزهوشان متوسطه اول مشغول به تحصیل شوند.
وی اشاره كرد: شرط ثبت نام جهت شركت در این آزمون معدل كل ۱۹ به بالا است و تمامی دانش آموزان پایه هفتم دارای شرط مذكور امكان شركت در این آزمون را دارند و به خانواده ها سفارش می نماییم دانش آموزان را برای ورود به این مدارس تحت فشار نگذارند.
دانش آموزان جهت شركت در این آزمون باید دروس فارسی، هدیه های آسمانی، استعداد تحلیلی و ریاضی را امتحان دهند و در مدت زمان ۱۱۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.
همین طور ۶۰ درصد نمره آزمون مربوط به استعداد تحلیلی و ۴۰ درصد نمره مربوط به آزمون استعداد تحصیلی است. ۴۰ سوال شامل ۱۰ سوال هدیه های آسمانی با ضریب ۲، ۱۰ سوال زبان و ادبیات فارسی با ضریب ۲، ۱۰ سوال علوم با ضریب ۳ و ۱۰ سوال ریاضی با ضریب ۳ است.
منبع:

1398/05/12
17:20:11
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum