تلاش ده ها امدادگر برای نجات غارنوردان محبوس در كوه های لهستان

تلاش ده ها امدادگر برای نجات غارنوردان محبوس در كوه های لهستان

انجمن پارسیان: مقامات لهستان از تلاش بیشتر از 24 امدادگر برای نجات دو غارنوردی آگاهی داده اند كه در غاری واقع در كوه های ˮتاتراˮی این كشور گرفتار شده اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، روز شنبه به دنبال وقوع سیلابی در این منطقه كوهستانی مسیر باریك دهانه این غار گرفتار سیل گرفتگی و مسیر خروج این دو غارنورد مسدود شده است.

همسفران این دو غارنورد حبس شدن این دو نفر را به سرویس امداد و نجات لهستان اطلاع دادند و بلافاصله مامورانی برای نجات آنها به منطقه اعزام شدند.

یك نماینده سرویس امداد و نجات لهستان اعلام نموده است كه هنوز امكان برقراری تماس با این دو غارنورد وجود ندارد و به سبب طولانی شدن مدت زمانی كه این دو نفر در شرایط بسیار نامساعد قرار گرفته اند، نگرانی ها رو به افزایش است.

امدادگران در حال آماده سازی استفاده از مواد منفجره برای باز كردن مسیری برای دستیابی به این دو نفر هستند اما این روند به كندی پیش می رود. گفته می شود تنها راه رسیدن به این دو غارنورد انجام یك عملیات پیچیده به كمك مواد منفجره است. مدت زمان انجام چنین عملیاتی چندین روز و حتی چند هفته تخمین زده شده است.

با توجه به پیچیدگی عملیات نجات، امدادگرانی از كشور اسلواكی نیز پشتیبانی این عملیات را بر عهده گرفته اند.

بنا بر گزارش رویترز، شرایط عملیات امداد و نجات خصوصاً به سبب جاری شدن سیل بسیار دشوار است كه می تواند جان امدادگران را نیز به خطر اندازد.

منبع:

1398/05/29
14:36:03
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum