رییس كل سازمان نظام پزشكی:

از جنجال ضد پزشكان دست بردارید، فكر سلامت مردم باشید

از جنجال ضد پزشكان دست بردارید، فكر سلامت مردم باشید

به گزارش انجمن پارسیان رئیس سازمان نظام پزشكی ضمن انتقاد از آنچه كه ˮهجمه های ناجوانمردانهˮ ضد پزشكان خواند، درباره مالیات جامعه پزشكی اظهار داشت: پزشكان به هیچ عنوان در مقابل پرداخت مالیات عادلانه، گارد ندارند و مطیع قانون هستند، اما به شرط آن كه همه مشمول یك قانون باشند و همه نهادها مالیات خویش را پرداخت كنند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا ظفرقندی - رئیس سازمان نظام پزشكی در مراسم روز پزشك كه در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، ضمن تبریك روز پزشك و آغاز هفته دولت، نسبت به رفع مشكلات خانواده پزشكی در درون خود جامعه پزشكی تصریح كرد و اظهار داشت: نباید بگذاریم افرادی بیرون از این حرفه در امور تخصصی ما دخالت كنند.
وی ادامه داد: باید بر اساس سوگند پزشكی یاد شده، كنار مردم باشیم و آلام آنها را تسكین دهیم. هنگام نجات جان یك بیمار هیچگاه استرس برای ما از بین نمی رود و همواره برای بهبود سلامت بیماران استرس داریم.
او همینطور اظهار داشت: یكی از درهای حركت رو به جلو، مشاركت جویی سازمان های بیمه گر از پزشكان است. حتی طبق برنامه ششم توسعه باید در بعضی از برنامه ها سازمان های بیمه گر از پزشكان مشورت بگیرند.
ظفرقندی در ادامه با اشاره به این نكته كه اقتصاد سلامت گرفتار صدمه و نزول است، اظهار داشت: باید به هزینه های حوزه پزشكی نگاه واقعی داشت. هزینه واقعی به معنای هزینه تمام شده است. هر گاه میزان پرداختی كمتر از هزینه تمام شده باشد، كیفیت خدمات نزول خواهد نمود. كاری كه سازمان های بیمه گر در این راستا انجام می دهند، كاری علمی است كه احتیاج به دانش اقتصاد دارد.
وی ادامه داد: گاهی اوقات بعد از محاسبه تعرفه پزشكان، دولت می گوید بودجه كافی را ندارد. در آن زمان است كه پزشكان هم با نگاهی واقعی تلاش می كنند واقع بین بوده و در بحران های كشور به نظام سلامت كمك كنند.
وی با اشاره به آنچه كه "هجمه های ناجوانمردانه نسبت به جامعه پزشكی" خواند، اظهار داشت: پس از مطرح شدن بحث افزایش ظرفیت رشته های پزشكی در دانشگاه ها، مبحث مالیات پزشكان دستاویز دیگری برای قوت بخشیدن به این هجمه ها بود. خوشبختانه در جلسه ای كه در كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اتفاق افتاد، نماینده مركز پژوهش های مجلس آمار و ارقامی كه از جانب این مركز در مورد مالیات پزشكی مطرح شده بود را تكذیب نمود و قرار بر این شد كه محاسبه مالیات پزشكان عادلانه اتفاق افتد. اما در مجلس محترم همچنان با همان آمارهای تكذیب شده در مورد نحوه پرداخت مالیات پزشكان صحبت شد.
ظفرقندی افزود: بهتر است برپایه آمارها و داده های غلط، جوسازی صورت نگیرد. پزشكان به هیچ عنوان در مقابل پرداخت مالیات عادلانه، گارد ندارند و مطیع قانون هستند، اما به شرط آن كه همه مشمول یك قانون باشند و همه نهادها مالیات خویش را پرداخت كنند.
ایشان در ادامه اضافه كرد: هجمه هایی كه به جامعه پزشكی صورت می گیرد علاوه بر این كه سبب تخریب اعتماد عمومی نسبت به جامعه پزشكی می شود، سبب صدمه رساندن به سلامت مردم هم می شود.
رئیس كل سازمان نظام پزشكی در ادامه با نقد بر نحوه ساخت برخی سریال ها در صدا و سیما اظهار داشت: این سریال های سخیفی كه قصد به سخره گرفتن اقدامات جامعه پزشكی را دارند، سبب ایجاد فرهنگ سازی نامناسب بین مردم می شود. گاها می بینم بیمار داروی دریافت شده را مصرف نمی كند و یا نسبت به انجام آزمایش های پزشكی خود اقدام نمی نماید. این موارد و موارد این چنینی همگی از آفت هایی است كه گریبانگیر حوزه سلامت می شود. صدا و سیما با برخی برنامه ها، حتی محبوبیت مجریان مطرح خویش را هم زیر سوال می برد.
وی با اشاره به خدمات پزشكان در جنگ تحمیلی، سیل سال جاری، زلزله كرمانشاه و... اظهار داشت: به همكاران می گویم به عرضه خدمات توجه نمایند و به گروه هایی كه مبادرت به جنجال می كنند می گویم دست از این كارها بردارید و به فكر سلامت مردم باشید.1398/06/04
14:10:52
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: تخصص , توسعه , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum