پناهندگان برای سفر اربعین در سایت سماح ثبت نام كنند

پناهندگان برای سفر اربعین در سایت سماح ثبت نام كنند

انجمن پارسیان: مدیركل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور از حذف ویزای عراق برای مهاجرین مجاز افغانستانی در ایران برای سفر به كربلا و شركت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) آگاهی داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مهدی محمودی مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مراسم اربعین و راهپیمایی عظیم عاشقان حسینی (ع) در توافق میان جمهوری اسلامی ایران و كشور عراق صدور ویزا برای حضور شهروندان ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) به صورت موقت حذف شد.

ایشان سپس اضافه كرد: از آنجایی كه خیلی از پناهندگان در ایران، جزو عاشقان و دلدادگان امام حسین (ع) هستند و شركت در مراسمی چون راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) یكی از آرزوهای بزرگ آنهاست با تلاش اداره كل اموراتباع و مهاجرین خارجی امسال پناهندگان نیز همچون ایرانیان عازم این سفر معنوی شوند.

محمودی در ادامه با اشاره به این كه برای سفر به عراق برای شركت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع)، بوسیله دفاتر كفالت و ثبت نام در سامانه سماح اقدام نمایند، اضافه كرد: با هماهنگی های انجام شده در اربعین امسال به صورت ویژه سفر به عراق برای پناهندگان، همانند شهروندان ایران بدون ویزا خواهد بود و دفترچه سفر توسط نیروی انتظامی صادر می شود.

وی اشاره كرد: همانند سال های قبل، متقاضیان می توانند بوسیله دفاتر خدمات اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت نام كنند و شیوه نامه این تصمیم به دفاتر خدمات اتباع خارجی ابلاغ می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ محمودی افزود: یكی دیگر از تسهیلاتی كه برای مهاجرین در نظر گرفته ایم، این است كه با همان دفترچه های اقامتی كه در دست دارند برای ثبت نام و عزمیت به كربلا اقدام نمایند و احتیاجی به دفترچه جدید ندارند.
منبع:

1398/06/09
19:09:54
5.0 / 5
4262
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum