بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان ثبت احوال كشور در كمیسیون شوراها

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان ثبت احوال كشور در كمیسیون شوراها

انجمن پارسیان: سخنگوی كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها از بررسی تقاضای یكی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان ثبت احوال كشور در جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها؛ بیان كرد: در جلسه امروز كمیسیون درخواست یكی از نمایندگان به منظور تحقیق و تفحص از سازمان ثبت احوال كشور با حضور رئیس سازمان ثبت احوال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایشان سپس با اشاره به محورهای درخواست تحقیق و تفحص از سازمان ثبت احوال كشور اظهار نمود: علت تاخیر در صدور كارت ملی هوشمند، استفاده از بازنشستگان و تعلل در اجرای طرح هوشمند سازی كارت های ملی شهروندان كه قرار بود تا آخر سال ۹۴ اجرایی شود؛ از محورهای تحقیق و تفحص بود كه عنوان شد و رئیس سازمان به این موضوعات پاسخ داد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: برمبنای اعلام رئیس سازمان ثبت احوال كشور از میان حدود ۶۰ میلیون واجد شرایط دریافت كارت ملی ۵۳ میلیون نفر مبادرت به تكمیل پرونده كرده اند و رسید معتبر دریافت نموده اند تا بتوانند بوسیله آن خدمات مبتنی بر كارت ملی را دریافت نمایند.
وی ادامه داد: قرار بر این شد كه كمیته ای در كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها عملكرد سازمان ثبت احوال را بررسی نموده و نتیجه آنرا اعلام نماید و تا قبل از آن طرح تحقیق و تفحص اجرایی نمی گردد.
منبع:

1398/06/10
23:39:14
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: خدمات , كشور , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum