تاثیر متفاوت تغییرات اقلیمی بر برخی گونه های پرندگان در انگلیس

تاثیر متفاوت تغییرات اقلیمی بر برخی گونه های پرندگان در انگلیس

انجمن پارسیان: كارشناسان محیط زیستی در یك مطالعه جدید مدعی شده اند كه پدیده تغییرات اقلیمی بر شماری از گونه های پرندگان در این كشور تاثیر مثبت داشته است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: جمعیت ۱۳ گونه پرنده همچون زردپره مزرعه، كاكل زری و چرخ ریسك دم بلند در نتیجه تغییرات اقلیمی با افزایش ۱۰ درصدی روبرو بوده است.
پژوهشگران انگلیسی می گویند: امكان دارد بالا رفتن دما تاثیر مثبتی بر گونه های پرنده داشته باشد چونكه احتمال بقای آنها را در فصل زمستان بهبود می دهد. جمعیت طیفی از گونه های پرنده بطور شایان توجهی رشد داشته كه احیانا در نبود تغییرات اقلیمی شاهد این افزایش رشد جمعیت نبودیم.
شواهد از آن حكایت می كند كه از ۶۸ گونه پرنده ای كه در فاصله سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار گرفتند ۲۴ مورد با تغییر جمعیت روبرو بودند كه به دما یا بارش باران مرتبط بوده است. با این وجود پژوهشگران آگهی دادند گرمای بیشتر می تواند مخرب تر باشد.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، این درحالیست كه جمعیت سه گونه پرنده كوكو، بوف كوچك و سسك نیزار در نتیجه تغییرات اقلیمی كاهش حداقل ۱۰ درصدی داشته است.
منبع:

1398/06/13
14:49:56
5.0 / 5
4199
تگهای خبر: كشور , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum