براساس یافته های جدید مشخص شد؛

گاوها گروه های دوستی تشكیل می دهند!

گاوها گروه های دوستی تشكیل می دهند!

انجمن پارسیان: بررسی های پژوهشگران نشان داده است گاوها و به خصوص گاوهای جوان در بین خود حلقه ها و گروه های دوستی می سازند و وقتی كه دوستان نزدیكشان از آنها دور می شوند گرفتار نگرانی می شوند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، بااینكه از نظر انسان گاوها موجوداتی بی تفاوت و مشابه به هم به نظر می رسند، اما در واقع این طور نیست و گاوهایی كه معمولا در گروه های بزرگ در كنار هم زندگی می كنند، حلقه های دوستی مختلفی را می سازند.
بررسی های پژوهشگران دانشگاه تورت همپتون انگلیس نشان داده است كه اگر دو گاو بیشتر از یك چهارم وقت خودرا در روز در كنار یكدیگر سپری كنند، می توان آنها را دارای روابط دوستانه و نزدیك با یكدیگر دانست.
بر همین اساس، مستحكم ترین روابط دوستی در بین گاوهای جوان تر وجود دارد كه هفت تا ۱۱ ماهه هستند. در این دوره گاوها رفتار اجتماعی بسیار مثبتی دارند ولی با گذشت زمان و پیرترشدن گاوها، این روابط تضعیف می شود.
همچنین در زمانی كه یك یا چند گاو حتی به مدت ۳۰ دقیقه از حلقه های دوستی جدا می شوند، ضربان قلب گاوهای دیگر كاهش شایان توجهی می یابد و با بازگشت آنها به گله ضربان قلب سایر اعضا به حالت عادی باز می گردد. البته این ابراز احساسات میان گاوها در سنین بالاتر كاسته می شود.
اگر مدت زمان جدایی گاوها از گله به دو هفته یا بیشتر برسد، رفتار بقیه اعضای گله تغییر كرده و حتی میزان تولید شیر آنها كاسته می شود.


منبع:

1398/07/22
12:56:06
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: دانشگاه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum