بدون عوارض جانبی؛

یك نوع قارچ جایگزین مواد مخدر برای تسكین درد شد

یك نوع قارچ جایگزین مواد مخدر برای تسكین درد شد

به گزارش انجمن پارسیان تعدادی از پژوهشگران استرالیایی موفق به شناسایی گونه ای خاص از قارچ در جزیره تاسمانی شده اند كه تركیبات مولكولی آن مشابه با مواد مخدر بوده و برای تسكین درد قابل استفاده می باشد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، تركیبات مولكولی قارچ تازه كشف شده از خواص ضد دردی مشابه با مورفین برخوردار بوده و نكته مهم این است كه مصرف آن عوارض جانبی خطرناك ناشی از مصرف مورفین مانند تنگی نفس را ایجاد نمی نماید.
این قارچ نخستین بار ۱۶ سال قبل در یكی از مناطق تاسمانی معروف به دره هون كشف شد، ولی تركیبات مولكولی منحصر به فرد آن تا همین اواخر شناسایی نشده باقی مانده بود.
پژوهشگران استرالیایی می گویند تاكنون چنین كشفی در طبیعت بی سابقه بوده و نكته جالب شباهت استثنایی تاثیر مولكول های مورفین و این قارچ بر بدن انسان است. محققان با الهام از تركیبات مولكولی قارچ مذكور، مولكولی جدید به نام بیلورفین را ابداع نموده اند و امیدوارند بتوان در آینده از آن برای تولید مواد ایمن تسكین دهنده درد استفاده نمود.
محققان می گویند برای تكمیل تحقیقات در این زمینه و تولید داروهای جدید تسكین دهنده درد با استفاده از این كشف جدید علمی حداقل به یك دهه زمان نیاز است.

1398/07/24
22:39:19
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: تحقیقات , علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum