رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی عنوان كرد

350 شاكی در پرونده كلاهبرداری 4 هزار میلیاردی

350 شاكی در پرونده كلاهبرداری 4 هزار میلیاردی

انجمن پارسیان: رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت از كشف كلاهبرداری چهار هزار میلیارد ریالی در شهرستان ری آگاهی داد و اظهار داشت: این پرونده بیش از350 شاكی دارد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد گنجه در این زمینه بیان كرد: به دنبال ارجاع یك مورد پرونده كلاهبرداری به پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، پیگیری و رسیدگی به سوژه به صورت ویژه در دستور كار قرار گرفت.
وی اشاره كرد: برمبنای اظهارات نماینده شاكیان، مدیرعامل و اعضای هیئت رئیسه یك شركت خصوصی كه در زمینه ساخت و ساز و برج سازی فعالیت داشته، چند وقت پیش مراحل ساخت یكی از پروژه های بزرگ مسكن در شهرری كه یك مجتمع مسكونی 65 واحدی بوده را آغاز و با وعده واگذاری واحدها به مال باختگان، بعد از جلب اعتماد و اطمینان مردم، هر واحد را به 3 الی 4 نفر فروخته و از 350 شهروند تهرانی كلاهبرداری كرده و متواری شدند.
وی افزود: مأموران پلیس با اقدامات اطلاعاتی طی هماهنگی با مقام قضائی، مدیرعامل كلاهبردار این شركت را كه قصد فرار از كشور بوسیله مرزهای شمالی كشور داشته شناسایی و در یك عملیات پلیسی دستگیر كردند.
سرهنگ گنجه اشاره كرد: متهم كه فردی حدودا 50 ساله است در بازجویی های پلیسی ابتدا منكر بزه انتسابی شد اما در مقابل مستندات و ادله موجود به جرم تحصیل مال نامشروع به مبلغ حدود 4 هزار میلیارد ریال بوسیله كلاهبرداری و سوءاستفاده از 350 نفر از اهالی شهرستان ری به بهانه واگذاری مسكن اعتراف كرد.
طبق گزارش سایت پلیس، رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشاره به تمجید و تحسین دادستانی شهرستان ری و تعدادی از مال باختگان در عملكرد بهنگام پلیس و دستگیری این فرد كلاهبردار متذكر شد: شهروندان پیش از هرگونه معامله ملكی و.. حتما با استعلام كد رهگیری و تحقیقات جامع از مراكز قانونی از معتبر بودن اینگونه معاملات مطمئن شوند چونكه هوشیاری و آگاهی مردم در این مورد می تواند مانع از وقوع چنین جرایمی شود.
منبع:

1398/07/28
12:55:39
5.0 / 5
4323
تگهای خبر: اطمینان , تحقیقات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum