یك جاندار تك سلولی بدون مغز در پاریس به نمایش درآمد!

یك جاندار تك سلولی بدون مغز در پاریس به نمایش درآمد!

به گزارش انجمن پارسیان در باغ وحش پاریس جاندار تك سلولی مرموزی به نمایش درآمده كه مغز، دهان و چشم ندارد اما غذا را ردیابی می كند. این جاندار ۲ دقیقه بعد از بریده شدن خویش را ترمیم می كند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از دیلی میل، در باغ وحش پاریس یك ارگانیسم جدید به نام «لكه» به نمایش درآمده است. محققان ادعا می كنند این ارگانیسم زرد رنگ و لجن مانند یك جاندار تك سلولی است كه ظاهری شبیه كپك دارد اما مانند یك حیوان عمل می كند.
این ارگانیسم بدون بال یا پا حركت می كند و همینطور ۲ دقیقه بعد از بریده شدن می تواند خویش را ترمیم كند. این جاندار كه در پارك باغ وحش پاریس به نمایش درآمده دهان، معده و چشم ندارد اما می تواند غذا را ردیابی و آنرا هضم كند. برونو دیوید مدیر موزه تاریخ طبیعی پاریس می گوید: «لكه» یك موجود زنده و از رازهای طبیعت است. این جاندار همه ما را شگفت زده كرده چونكه مغز ندارد اما توانایی یادگیری دارد و اگر دو حباب با یكدیگر ادغام شوند یكی از آنها آنچه را آموخته به دیگری انتقال می دهد.
محققان این ارگانیسم را نوعی كپك رده بندی كرده اند كه قابلیت یادگیری دارد. آنها طی آزمایشی در سال ۲۰۱۶ میلادی متوجه شدند می توانند به آن بیاموزند تا از یك پل مملو از نمك بگذرد. این درحالی است كه جاندار از نمك متنفر است. علاوه بر آن آنها متوجه شدند اگر این جاندار با یك نمونه دیگر تركیب شود، می تواند گذر از پل حامل نمك را به آن بیاموزد. بنابراین محققان معتقدند حباب به وسیله نوعی تركیب می تواند دانش خویش را انتقال دهد.

1398/07/30
10:28:11
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: محققان , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum