دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می كند

دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می كند

انجمن پارسیان: دولت ترامپ در حال برنامه ریزی برای جمع آوری نمونه های دی ان ای از پناهجویان و دیگر مهاجران بازداشتی توسط مقامات اداره مهاجرت آمریكاست.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از یاهونیوز، این اطلاعات به داده هایی كه در پایگاه داده بزرگ اف بی آی ذخیره شده، اضافه می شود و پلیس و دستگاه قضایی امریكا می توانند از آنها برای شناسایی مجرمان و جنایتكاران بهره بگیرد.
بنا بر اعلام وزارت دادگستری امریكا اطلاعات دی ان ای افراد مورد اشاره بطور دقیق جمع آوری می شود و این امر شامل تمامی افراد مهاجری است كه به هر نحو ممكن از مرزهای آمریكا عبور كرده باشند و حتی بطور موقت و كوتاه در این كشور نگهداری شده باشند.
وزارت دادگستری آمریكا افزوده كه این قوانین در مورد ساكنان قانونی و دائمی در این كشور یا هر فرد دیگری كه بطور قانونی در آمریكا سكونت دارد، اعمال نمی گردد. همین طور كودكان زیر ۱۴ سال از قانون مذكور مستثنی شده اند. البته معین نمی باشد آیا پناهجویانی كه بوسیله مرزهای رسمی و به شكل قانونی وارد خاك امریكا شده اند از قوانین مورد اشاره مستثنی می شوند یا خیر.
در عین حال این برخورد پلیس آمریكا با پناهجویان و جنایتكار و متخلف محسوب كردن همه این افراد بطور پیش فرض، با انتقادهایی در داخل و خارج از این كشور روبه رو شده است.
اجرای برنامه مورد اشاره از دو هفته قبل شروع شده اما خبر جمع آوری اطلاعات دی ان ای پناهجویان امروز بطور رسمی اعلام شده است.
در عین حال سرقت یا هك شدن این داده ها نیز مساله ای است كه می تواند امنیت و حریم شخصی میلیون ها نفر را به خطر بیندازد و معین نمی باشد دولت آمریكا تا چه حد برای حفظ ایمنی اطلاعات مذكور جدیت به خرج می دهد.


منبع:

1398/07/30
19:22:41
5.0 / 5
3829
تگهای خبر: دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum