سربازان چطور می توانند گواهینامه بین المللی مهارت بگیرند؟

سربازان چطور می توانند گواهینامه بین المللی مهارت بگیرند؟

به گزارش انجمن پارسیان رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی بر لزوم مهارت آموزی سربازان در طول خدمت سربازی تاكید نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در مراسم بدرقه مشمولان اعزامی آبان ماه سال جاری، اظهار داشت: امیدوارم خدمت مقدس سربازی برای جوانان باعث خیر و بركت باشد. مبحث امنیت یك مساله اساسی برای تمامی كشورها به حساب می آید و امنیت در جامعه و منزل هم از اهمیت والایی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینكه آرامش و امنیت بستر و زمینه هر كار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است، اظهاركرد: در همین راستا هم حضور افرادی كه برقراركننده امنیت هستند حائز اهمیت می باشد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینكه ركن اصلی امنیت كشور سربازان هستند، اظهار داشت: جایگاه امنیت برای همه ما در كشور شناخته شده است؛ بحمداله جمهوری اسلامی ایران نه تنها در منطقه بلكه در جهان هم امن ترین كشور است و این امنیت را مدیون زحمات سربازان عزیز در نیروهای مسلح هستیم.
مهری با اشاره به اینكه برابر قانون خدمت وظیفه عمومی، هر فرد ذكور ایرانی با ورود به سن ۱۸ سالگی تمام می بایست وضعیت خدمت سربازی خویش را مشخص نماید، كند: بعضی از سربازان با بهره مندی از معافیت تحصیلی، توانسته اند تحصیلات دانشگاهی كسب كنند و امیدوارم با بهره گیری از اندوخته های علمی خود بتوانند برای استقلال، آزادی و عظمت ایران اسلامی موثر باشند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینكه یكی از مسائل مهم خدمت سربازی، حضور سربازان در مساله نظامی، امنیتی و انتظامی است، اضافه كرد: فراگیری و تمرین زندگی دسته جمعی و ارتقاء اعتماد به نفس جوانان از دستاوردهای مهم این دوران است كه در آینده هم از این مساله سود می برند.
مهری اظهار داشت: تحقیقات انجام شده از آن حكایت می كند كه میزان بهره وری جوانانی كه سابقه خدمت سربازی دارند در سطح جامعه بیشتر از سایر جوانان است، همینطور نظم پذیری، انضباط و اتكا به نفس آنان هم بیشتر از سایر جوانان است.
برپایه اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به تدابیر فرمانده معظم كل قوا درمورد مبحث مهارت آموزی سربازان اظهار داشت: در جهت تشكیل قرارگاه مهارت آموزی، سربازانی كه در دوره های مهارت آموزی شركت نمایند، بعد از قبولی در آزمون های مربوطه، گواهینامه ای از جانب سازمان فنی و حرفه ای برای آنان صادر می شود كه اعتبار بین المللی دارد، همینطور برای این دسته از عزیزان پس از اتمام خدمت سربازی، تسهیلات بانكی هم درنظر گرفته شده است.
مهری با اشاره به اینكه ارتباط سازمان وظیفه عمومی ناجا با شما عزیزان در طول خدمت سربازی همواره ادامه دارد، خاطرنشان كرد: ثبت دوره های مهارت آموزی سربازان در سامانه وظیفه عمومی و صدور كارت آخر خدمت همچون اقداماتی است كه از جانب سازمان وظیفه عمومی انجام می شود.1398/08/01
17:26:29
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum