در جدیدترین پروژه؛

ناسا در ۲۰۲۲ به جستجوی آب در ماه می رود

ناسا در ۲۰۲۲ به جستجوی آب در ماه می رود

انجمن پارسیان: ناسا می خواهد در 2022 میلادی یك كاوشگر به مناطق قطبی ماه بفرستد تا وجود آب در این سیاره را بررسی كند. این كاوشگر به خصوص قطب جنوب ماه را برای رصد آب بررسی می كند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از دیلی میل، ناسا اعلام نموده یك كاوشگر رباتیك به ماه می فرستد تا نشانه های آب در سطح این سیاره را بررسی كند.
این كاوشگر با ۴ چرخ VIPER نام گرفته و به اندازه یك خودروی زمین بازی گلف است. كاوشگر مذكور با استفاده از ابزارهای علمی مختلق سطح ماه را برای وجود آب و یخ بررسی می كند. مقرر است VIPER در دسامبر ۲۰۲۲ میلادی به ماه برود و طی ماموریتی ۱۰۰ روزه منابع احتمالی آب روی سطح سیاره را رصد كند.
كاوشگر مذكور دارای جعبه ابزاری برای ردیابی آب است كه یك مته حفاری را نیز شامل می شود. این مته به زیر سطح ماه نفوذ می كند. علاوه بر آن یك طیف سنج نیز هرگونه رطوبتی را رصد می كند.
دانیل اندروز مدیر پروژه ماموریت VIPER و مدیر بخش مهندسی مركز تحقیقات Ames در ناسا می گوید: كلید بقا روی ماه هم مانند زمین آب است. ۱۰ سال قبل وجود آب روی این سیاره تایید شد. حالا سوال اینجا است كه اگر واقعا در ماه منابع مورد نیاز انسان وجود دارد تا بتواند در آنجا زندگی كند. این كاوشگر به ما كمك می نماید برای سوالات مختلفی پاسخ بیابیم مانند آنكه آب در كجا و چقدر وجود دارد.
همچنین در این ماموریت ناسا مناطق قطبی ماه (به خصوص قطب جنوب آن) را بررسی می كند.
طبق گزارشی كه بتازگی در نشریه نیچر انتشار یافته، احیانا آب به شكل یخ زیر سطح ماه وجود دارد و میزان آن به اندازه ای است كه قابلیت پشتیبانی از سازه های انسانی در آینده را فراهم می آورد.


منبع:

1398/08/08
09:40:00
5.0 / 5
5074
تگهای خبر: تحقیقات , ربات , رباتیك , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum