معاون رئیس جمهور:

بدعهدی و پیمان شكنی آمریكا به وضوح برای همگان روشن است

بدعهدی و پیمان شكنی آمریكا به وضوح برای همگان روشن است

به گزارش انجمن پارسیان ایسنا/گیلان رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه همه اقشار جامعه خصوصاً جوانان كه قشر تحلیلگر جامعه هستند، نسبت به ترامپ و سیاست های آمریكا دیدگاه مثبت نداشته و مخالف آن هستند، اظهار داشت: بدعهدی و پیمان شكنی آمریكا به وضوح برای همگان روشن است.


محمد باقر نوبخت امروز در دیدار با روسا و اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان گیلان، اظهار نمود: امروز، یك سال از آغاز تحریم ها مقابل ایران گذشته كه باید اعلام نمود این تحریم ها در تاریخ معاصر مقابل هیچ كشوری اعمال نشده است.
وی با اشاره به اینكه شدیدترین تحریم ها طی یك سال اخیر به ایران تحمیل شده است، اضافه كرد: امروز فشار و بدعهدی دشمن باعث شده تا یك تصمیم ملی درست اتخاذ نماییم.
نوبخت با اشاره به اینكه همه اقشار جامعه خصوصاً جوانان كه قشر تحلیلگر جامعه هستند، نسبت به ترامپ و سیاست های آمریكا دیدگاه مثبت نداشته و مخالف آن هستند، اظهار داشت: بدعهدی و پیمان شكنی آمریكا به وضوح برای همگان روشن است.
وی ادامه داد: ما مذاكرات را با جدیت و با سیاست برد-برد دنبال كردیم اما بدعهدی آمریكا آنرا برهم زد.
معاون رئیس جمهور افزود: برجام از طرف ما تلاشی در جهت تحقق توسعه كشور بود كه باوجود همت و برنامه ریزی صادقانه از طرف ایران، نتیجه ی موردنظر محقق نشد.
ایشان سپس با اشاره به اینكه امروز در حوزه مدیریت منابع مالی نیازهایی تعریف شده و نسبت به سال قبل شاهد رشد هستیم، اشاره كرد: امسال با وجود شرایط سخت اقتصادی در امتداد همسان سازی حقوق و همین طور پاداش اختتام كار به ترتیب بیشتر از ۵ و ۸ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه به اقدامات انجام شده در حوزه عمران و آبادانی نیز اشاره و افزود: تنها در همین استان گیلان شاهد بهره برداری و تكمیل طرح های عمرانی و زیرساختی موثر طی یكسال گذشته بوده ایم البته با عنایت به شرایط اقتصادی، این اقدامات در مقابل حجم مشكلات اندك بوده اما به همین میزان نیز نشان دهنده رویكرد و تلاش دولت برای حل مشكلات است.
وی به بازار ارز و شوك حاصل از افزایش نرخ آن و تاثیر بر همه مسائل اقتصادی كشور نیز اشاره و اشاره كرد: خوشبختانه با انجام اقدامات و برنامه ریزی درست امروز این مساله كنترل شده است.
نوبخت با اشاره به روند كاهشی نرخ نقطه به نقطه تورم در كشور اظهار داشت: با وجود اینكه نرخ تورم هنوز بالاست اما روند كاهشی در پیش گرفته و برمبنای آمارها نرخ تورم ماه گذشته نسبت به ماه قبل تر آن شش درصد كاهش یافته كه این آمار طی سه ماه گذشته تكرار شده است.
وی به رشد اقتصادی كشور نیز اشاره نمود و اظهار داشت: طبق گزارش صندوق بین المللی پول در آینده نزدیك اقتصاد ایران از ركود خارج خواهد شد كه این محصول برنامه، طراحی، پیگیری و امید به آینده است.
نوبخت با اشاره به اینكه طی یك سال قبل ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از سیل به كشور وارد شده است، بیان كرد: بیشتر از ۱۶ هزار میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی آن نیز پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه در زمینه خرید تضمینی گندم نیز حركت بزرگی انجام شده، اضافه كرد: با وجود همه مشكلات ۱۳ هزار میلیارد تومان در شش ماهه نخست امسال پول نقد بین گندم كاران توزیع شده است.
ایشان سپس با تاكید بر اینكه هر زمان كه احساس نماییم منافع ملی به شكل دیگری تامین می شود آن روش را دنبال خواهیم كرد، اظهار داشت: امروز تحمل این سختی ها برای منافع ملی ما لازم و لازم است.
منبع:

1398/08/16
20:56:30
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: توسعه , حقوق , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum