تخلیه ۱۰۰ هزار نفری در بنگلادش با نزدیك شدن طوفان

تخلیه ۱۰۰ هزار نفری در بنگلادش با نزدیك شدن طوفان

انجمن پارسیان: با نزدیك شدن طوفان ˮبولبولˮ به بنگلادش، مقامات این كشور حدود 100 هزار نفر را از روستاها و مناطق كم ارتفاع ساحلی جزایر بنگلادش تخلیه كرده اند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اداره هواشناسی بنگلادش از مقامات محلی و مسئولان دو بندر خواسته است تا با عنایت به پیش بینی وقوع طوفان و ایجاد امواج دو متری در سواحل این كشور تا اواخر امروز (شنبه) بیشترین آگهی خودرا اعلام كنند.
طوفان "بولبول" با حداكثر سرعت باد ۱۲۰ كیلومتر در ساعت در حال نزدیك شدن به "سونداربانس"، بزرگ ترین جنگل حرای جهان است كه از بنگلادش و قسمتی از شرق هند می گذرد.
بگفته مقامات بنگلادش، پیش بینی می شود كه این طوفان حدود ساعت ۸ عصر امروز (شنبه) به سواحل بنگلادش برسد و برنامه هایی برای تخلیه حدود ۱.۵ میلیون نفر قبل از وقوع آن وجود دارد.
علاوه بر لغو امتحانات سراسری مدارس این كشور، عملیات در دو بندر مهم بنگلادش به اسامی "مونگلا" و "چیتاگونگ" به حالت تعلیق در آمده است.
سواحل كم ارتفاع بنگلادش كه ۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد، بطور مرتب مورد هجوم طوفان های قدرتمند قرار می گیرد كه ویرانی های بسیاری به دنبال دارند. صدها هزار نفر طی چند دهه گذشته در طوفان های این كشور كه هر ساله بر شدت و دفعات آنها افزوده می شود، جان خودرا از دست داده اند.
با این وجود بنگلادش طی سال های اخیر آمادگی های خودرا در مقابل این طوفان ها افزایش داده و شمار تلفات را بعد از طوفان سال ۲۰۰۷ میلادی كه منجر به كشته شدن بیشتر از ۳۰۰۰ نفر شد، كاهش داده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، در ماه مه سال جاری میلادی (۲۰۱۹)، "فانی" به قدرتمندترین طوفانی تبدیل شد كه در مدت پنج سال اخیر بنگلادش را درنوردید اما تنها ۱۲ كشته بر جای گذاشت.
منبع:

1398/08/18
15:07:03
5.0 / 5
4102
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum