رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی كشور خبر داد

زنان86 درصد تماس گیرندگان با خط ملی اعتیاد

زنان86 درصد تماس گیرندگان با خط ملی اعتیاد

به گزارش انجمن پارسیان رئیس گروه جلوگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه بیشترین سوال مطرح شده در تماس با خط ملی اعتیاد تا آخر مهر ماه امسال در مورد «مخدر گل» بوده است، اظهار داشت: زنان حدود ۸۶ درصد از تماس گیرندگان با این خط بوده اند.


ماریت قازاریان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برقراری بیشتر از ۲۵۶ هزار تماس موفق تا آخر مهر ماه با خط ملی اعتیاد اظهار داشت: حدود ۸۶ درصد از تماس گیرندگان با خط ملی اعتیاد زنان و بقیه تماس گیرندگان هم مردان بوده اند.
وی با اشاره به اینكه زنان تماس گیرنده عموما نگرانی های خویش را در حوزه اعتیاد پیگیری می كنند، اظهار نمود: عمده ترین سوال مطرح شده از جانب زنان دریافت اطلاعات برای مراقبت از فرزندان و اعضای خانواده است. برای مثال درباره شكل ظاهری مواد مخدر، مراقبت از فرزندان در صورت معتاد بودن همسرشان و... سوالاتی را مطرح می كنند. بدین سان همسران و مادران بیشترین تماس گیرندگان با خط ملی اعتیاد هستند.
رئیس گروه جلوگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی كشور افزود: یكی از اطلاعاتی كه تماس گیرندگان می توانند دریافت نمایند معرفی مراكز درمان اعتیاد به آنهاست. به این افراد راهنمایی می شود كه اولا بهترین درمان برای آنها چه درمانی است و فرد مذكور با عنایت به شرایطی كه دارد از چه برنامه درمانی می تواند استفاده نماید. برای مثال درمان در مراكز اقامتی، درمان سرپایی یا... برای آنها مناسب تر است. همینطور برپایه محل اقامت یا محل كار فرد نزدیك ترین مركز دارای مجوز از سازمان بهزیستی یا وزارت بهداشت به آنها معرفی می شود.
به گفته قازاریان اخیرا هم اطلاعات مربوط به مراكز درمان اعتیاد مورد بررسی دوباره قرار گرفتند تا تغییرات لازم در بانك اطلاعاتی خط ملی اعتیاد هم اعمال شود. خط ملّی اعتیاد دارای بانك اطلاعاتی از مراكز دارای مجوز از سازمان بهزیستی و وزرات بهداشت است كه با عنایت به شرایط اقلیمی، استانی و همینطور نزدیكی به محل سكونت یا كار افراد و… مناسب ترین مركز را به تماس گیرندگان معرفی می كند. همینطور این خط به افراد مبتلا به اعتیادی كه خودشان با مركز تماس گرفته و در ارتباط با شیوه و فرایند درمان و مراكز معتبر، اطلاعاتی می خواهند، خدمات عرضه می دهد.
قازاریان با اشاره به اینكه بیشترین سوال تماس گیرندگان در مورد ماده مخدر گل است، خاطرنشان كرد: سوالات تماس گیرندگان مربوط به نوع خاصی از مواد مخدر نیست اما در مدت اخیر ماده گل بیشترین تعداد سوالات را به خود مختص كرده است. البته گسترش اطلاع رسانی در مورد این ماده مخدر منجر به حساسیت بیشتر مردم نسبت به آن شده است و مردم تمایل دارند تا اطلاعات بیشتری در این مورد كسب كنند.
وی در ادامه با اشاره به اینكه میانگین سنی تماس گیرندگان ۲۸ تا حدود ۳۲ سال است، اظهار داشت: میانگین تحصیلات تماس گیرندگان هم دیپلم به بالاست.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، خط ملی اعتیاد با شماره ۰۹۶۲۸ از تمامی نقاط كشور بدون پیش شماره و از ساعت ۸ بامداد تا ۸ شب در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد، عرضه دهنده راهنمایی و مشاوره تلفنی است.1398/08/29
09:48:50
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: خدمات , كشور , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum