معاون حفظ كاربری سازمان امور اراضی كشور خبر داد:

نگارش بخشنامه اجرایی قانون حفاظت از خاك

نگارش بخشنامه اجرایی قانون حفاظت از خاك

به گزارش انجمن پارسیان ایسنا/خراسان جنوبی معاون حفظ كاربری سازمان امور اراضی كشور با اشاره به ابلاغ قانون «حفاظت از خاك»، اظهار داشت: بخشنامه اجرایی این قانون توسط وزارت جهاد كشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در حال نگارش و تدوین است.


فرید صیدی نژاد امروز یكشنبه 10 آذر در همایش روز جهانی خاك، اظهار داشت: شاید 20 سال پیش آلودگی هوا را درك نمی كردیم، اما حالا آلایندگی هوا را حس می نماییم كه برای محیط زیست به آگهی رسیده و این آلودگی درباب خاك نیز وجود دارد.
وی اضافه كرد: طی سال های گذشته آلودگی هوا موضوعی عجیب بود، اما امروزه هوا آنقدر آلوده شده كه مدارس تعطیل و برای محیط زیست آگهی و خط قرمزی می شود.
معاون حفظ كاربری سازمان امور اراضی كشور اظهاركرد: قانون محوری حفاظت خاك در ۲۲ خردادماه سال جاری و قانون حفظ كاربری برای حفظ اراضی زراعی سال ۷۴ ابلاغ گردیده است و برمبنای قانون، اگر شخصی برای خاك آلایندگی ایجاد كند، جرائم سنگینی برایش رقم می خورد.
صیدی نژاد افزود: بعد از ابلاغ قانون حفاظت از خاك، بخشنامه اجرایی آن توسط وزارت جهاد كشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در حال نگارش و تدوین است.
وی با اشاره به اینكه باید روال اجرایی قانون و زوایای آن بیشتر باز و تكالیف دستگاه ها احصا شود، یادآورشد: نباید قانون حفظ اراضی و حفاظت خاك در اجرا مغایرت ایجاد كند.
منبع:

1398/09/10
14:53:12
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum