حاجی میرزایی در حاشیه جلسه دولت خبر داد

پیش بینی ۶ ساعت اضافه تدریس برای معلمان و افزایش یك میلیونی حقوق آنها

پیش بینی ۶ ساعت اضافه تدریس برای معلمان و افزایش یك میلیونی حقوق آنها

به گزارش انجمن پارسیان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: برای فرهنگیان فاقد مسكن با وزارت راه و شهرسازی توافق كردیم تا 170 هزار فرهنگی در شهرها و روستاها صاحب خانه شوند. این توافق در سه سال اجرایی می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سیاستهای دولتهای یازدهم و دوازدهم پشتیبانی از فرهنگیان و بهبود منزلت معلمان بوده است. طی این سالها علاوه بر افزایش های سالیانه حقوق، حقوق فرهنگیان متمایز از افزایش های سالیانه طی سالهای ۹۳، ۹۵ و ۹۶ حدود ۱۴ درصد بیشتر از سایر كاركنان دولت به ردیف های فوق العاده شغل و فوق العاده ویژه فرهنگیان اضافه گردید و از سال ۱۳۹۴ مرتبه ای از نظام رتبه بندی اجرا شد كه با حدود بیشتر از ۱۰ درصد افزایش حقوق فرهنگیان همراه بود.
وی افزود: در سال ۹۸ نظام رتبه بندی معلمان به صورت كامل به تصویب هیات وزیران رسید. در این نظام پیش بینی شد فرهنگیانی كه بیشتر از دو سال سابقه كار دارند بعنوان آموزگار، دبیر، مربی پرورشی، مراقب سلامت، مشاور واحد آموزشی، مدیر و معاون مركز آموزشی متناسب با صلاحیت های عادی و تخصصی در رتبه های اول تا پنج از امتیازات پیش بینی شده در نظام برخوردار می شوند كه پیش بینی می شود بطور متوسط ۴۲۰ هزار تومان به حقوق آنان افزوده شود.
وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: همچنین پیش بینی شد تا معلمان با ۶ ساعت اضافه تدریس بتوانند حقوق بیشتری دریافت نمایند. كه این مبلغ با احتساب ۴۲۰ هزار تومان فوق الاشاره به یك میلیون تومان در ماه افزایش می یابد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینكه برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز وزارتخانه برنامه های جدیدی به اجرا گذاشته می شود، اظهار داشت: برخی از مربیان پیش دبستانی و حق التدریسی ها امسال تبدیل وضعیت می شوند. این عزیزان باید در دوره یك سال متناسب با جنس، رشته، منطقه و نیاز آموزش و پرورش و در سقف ردیف های سازمان امور استخدامی تا اختتام برنامه ششم توسعه به استخدام وزارتخانه در می آیند.
وی افزود: آموزشیاران نهضت سواد آموزی و آموزش دهندگانی كه با این نهاد همكاری داشتند نیز برای استخدام در آموزش و پرورش باید در یك آزمون شركت نمایند و اگر بیشتر از ۵۰ درصد نمره را كسب كردند در یك دوره آموزشی یك ساله شركت می كنند و بعد از موفقیت در این دوره به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.
وزیر آموزش و پرورش همین طور تامین سامانه گرمایشی كلاس های درس را خبر خوش دولت برای مدارس دانست و اضافه كرد: با مصوبه ای كه دولت در نشست امروز هیات وزیران به تصویب رساند دغدغه سیستم گرمایشی كلاس های درس رفع می شود. بر طبق این مصوبه وزارت نفت موكلف شد در سال ۱۳۹۹ تعداد۱۰۰ هزار كلاس درس را به سیستم گرمایشی مجهز كند.
حاجی میرزایی از جبران كسری نیروی انسانی مدارس آگاهی داد و اضافه كرد: مدیران وزارتخانه پیش از وزارت بنده روش هایی را برای تامین كمبود ۱۰۸ هزار نفری معلم اتخاذ نموده بودند كه ما هم همان روش ها را ادامه دادیم؛ بر این اساس معلمانی كه به سن بازنشستگی رسیده بودند اما می توانستند بازنشستگی شان را به تاخیر بیندازند در خدمت آموزش و پرورش نگهداشتیم علاوه بر آن معلمانی كه می توانستند با یك سوم ساعت به خدمت خود ادامه دهند را در خدمت نگهداشتیم. دسته دیگر از معلمان رسمی كه می توانستند ساعت اضافه تری در مدارس باشند را در همكاری نگهداشتیم و دسته دیگر نیز از ناحیه معلمان پیش دبستانی تامین نیرو شدند.
منبع:

1398/09/13
15:58:03
5.0 / 5
4175
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum