فرماندار خبر داد:

روند نزولی طلاق ها در مركز سمنان

روند نزولی طلاق ها در مركز سمنان

به گزارش انجمن پارسیان ایسنا/سمنان  فرماندار سمنان از كاهش طلاق ها در مركز استان آگاهی داد و اظهار داشت: نسبت طلاق ها به وقایع ازدواج در سمنان كمتر از میانگین استانی است.


سیدعباس دانایی در آیین اختتامیه جشنواره ورزش، مشاركت، سلامتی ویژه سازمان های مردم نهاد در سمنان با اشاره به اینكه كارهای فرهنگی سازمان های مردم نهاد در كاهش طلاق ها موثر بوده اظهار نمود: به ازای هر هشت ازدواج، یك مورد طلاق در مركز استان اتفاق می افتد كه نسبت به نُرم استانی، وضعیت بسیار مطلوب تری است.
وی نقش سمن ها و جوانان را در كاهش لطمه های اجتماعی مهم خواند و اضافه كرد: خوشبختانه تشكل ها و سازمان های مردم نهاد و غیر دولتی در بحث لطمه های اجتماعی به صورت ویژه پای كار هستند.
فرماندار سمنان بر لزوم ارتباط و تعامل بیشتر بین سمن های فعال تاكید و اشاره كرد: برگزاری نشست های هم اندیشی سازمان ها و تشكل های مردمی می تواند كمك حال مسئولان در برنامه ریزی برای رفع مشكلات و موانع پیش روی این تشكل ها باشد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره ورزش، مشاركت، سلامتی ویژه سازمان های مردم نهاد شهرستان سمنان اظهار داشت: این جشنواره از ۲۰ آبان ماه سال جاری به مدت ۱۰ روز در شهرستان سمنان با هدف ایجاد تحرك، نشاط و شادابی انجام شد.
فرماندار سمنان افزود: برای نخستین بار، ۴۰۰ نفر از اعضای سازمان های مردم نهاد در این جشنواره ثبت نام و در ۱۲ رشته ورزشی فردی و تیمی با هم به رقابت پرداختند.
دانایی از فعالیت ۱۴۳ تشكل مردمی در مركز استان آگاهی داد و افزود: این تشكل ها كارهای گسترده ای در بخش های مختلف دارند. همین طور سه تشكل مردم نهاد با ستاندن مجوزاز فرمانداری مركز استان به فعالیت در زمینه های مختلف می پردازند.
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: سازمان های مردم نهاد با عنایت به رسالت غیردولتی بودن خود، می توانند در افزایش سطح مشاركت مردم و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی، نقش به سزایی ایفا كنند.
منبع:

1398/09/21
15:51:35
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum