برگزاری جشنواره بازیهای فكری با مواد بازیافتی

برگزاری جشنواره بازیهای فكری با مواد بازیافتی

انجمن پارسیان: با هدف فرهنگ سازی درباب كاهش زباله و ایجاد نشاط اجتماعی، اولین جشنواره بازیهای فكری با مواد بازیافتی در منطقه 5 اجرا شد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، جشنواره بازیهای فكری با استفاده از مواد بازیافتی سوژه جشنوارهای بود كه برای اولین بار در شهر تهران در بوستان شاهد منطقه ۵ انجام شد.
سید حسین دلبری، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ در تشریح این جشنواره اظهار داشت: در این جشنواره كه در بوستان شاهد انجام شد ۲۹ بازی با استفاده از مواد بازیافتی طراحی شده بود كه ۲۰ بازی آن به صورت فكری و ۹ بازی دیگر میدانی و حركتی بود.
وی درباب دلیلهای برگزاری این جشنواره اظهاركرد: علت برگزاری چنین جشنواره ای فرهنگ سازی درباب كاهش مواد بازیافتی و استفاده مجدد از موادی است كه بعنوان زباله در خانه ها ایجاد می شوند اما با كمی خلاقیت می توان آنها را باردیگر به كار گرفت.
معاون اموراجتماعی و فرهنگی با اشاره به اینكه این جشنواره هزینه ای را برای شهرداری در بر نداشته است، افزود: حضور تمامی گروه های سنی در كنار یكدیگر و اجرای بازی های فكری سبب می شود تا نشاط اجتماعی در شهر به وجود آمده و خانواده ها بتوانند با الگو گیری از این بازی ها اوقات فراغت مفرحی را برای خود تعریف كنند.
دلبری به استقبال كم نظیر از این جشنواره یك روزه اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود سردی هوا بیشتر از هزار نفر از این جشنواره استقبال كردند و این نشان میدهد كه شهروندان مشتاق برگزاری چنین برنامه هایی هستند كه بتواند خانواده ها و گروه های سنی مختلف را كنار هم قرار دهد.
وی به برگزاری جشنواره نخست بازیهای فكری در بوستان گلبن محله شاهین اشاره نمود و اظهار داشت: بعد از استقبال بسیار عالی شهروندان منطقه از جشنواره نخست بازیهای فكری، شهردار منطقه تصمیم گرفت تا این جشنواره در تمامی نواحی هفت گانه منطقه اجرا شود و جشنواره امروز دومین جشنواره در این قالب بوده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، معاون اموراجتماعی و فرهنگی اعلام نمود: در صورت مساعد بودن شرایط جوی، جشنواره بعدی بازیهای فكری روز ۵ شنبه آینده از ساعت ۳ تا ۵ عصر در بوستان میعاد برگزار می گردد.
منبع:

1398/09/23
17:41:48
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum