وزیر اطلاعات اعلام كرد

استفاده از پهپاد برای جابجایی مواد مخدر

استفاده از پهپاد برای جابجایی مواد مخدر

به گزارش انجمن پارسیان وزیر اطلاعات اظهار داشت: تنوع تولید و قاچاق و ورود مواد مخدر قبلا منحصر به راه های خشكی و زمینی بود و الان راه های آبی هم اضافه شده است. گزارشی داشتیم كه از پهپاد در جابه جایی مواد مخدر استفاده می نمایند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در سومین نشست تخصصی معاونان مدیران كل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر كشور با اشاره به اینكه از نظر منطق قرآن كریم وقتی آتشی، دامن جامعه را می گیرد و به خرمن وجود جامعه می افتد همه انسانها در خاموش كردن آن مسئولیت دارند و باید از فراگیری و گسترش آن جلوگیری كنند؛ بخصوص آتشی كه جان انسان ها را تهدید می كند، اظهار داشت: لزوم مبارزه با آتش خانمان برانداز مواد مخدر امری است كه می توان ریشه های آنرا در قرآن جستجو كرد.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینكه پیشگیری مقدم بر درمان است، اظهار داشت: منتظر نمانیم كه مواد مخدر در جامعه بیاید و عده ای را آلوده و معتاد كند و بعد با معلول مبارزه نماییم. باید راه های پیشگیری را كشف و كار علمی انجام دهیم. هر چه تجربیات كاری را با روش های علمی در هم بیامیزیم، امكان توفیق را برای ما فراهم تر می كند.
علوی افزود: باید از موسسات پژوهشی كه در زمینه مسائل مختلف اجتماعی و حقوقی قضایی مطالعه می كنند كمك بگیریم تا بر روی روش های موثر مبارزه پیشگیرانه و مقابله ای كار كنند و بتوانیم با مدد انسان های نخبه و صاحب نظر در زمینه ریل گذاری مبارزه، ریل گذاری عالمانه ای داشته باشیم تا به بهره وری بیشتر منتهی شود.
وی با اشاره به اینكه گوشه ای از كار این وزارت پرداختن به این مساله است، خاطرنشان كرد: در قانون تاسیس وزارت اطلاعات هیچ اشاره ای به مواد مخدر به آن معنا نشده است، اما زمانی كه با پایشی كه در جاده ها و... در جهت تامین امنیت انجام می دهیم به مواردی كه در این تجارت خانمان سوز مواد مخدر مشغول اند مواجه می شویم. آنجاست كه احساس مسئولیت می نماییم كه باید در این حوزه ضربه وارد نماییم.
وی با اشاره به اینكه مسئله مواد مخدر و تجارت مواد مخدر یكی از ریشه ها و خاستگاه های تروریسم است، اظهار داشت: اگر بخواهیم مبارزه ریشه ای با تروریسم و خاستگاه های تروریسم انجام دهیم باید با مواد مخدر بعنوان مبارزه ریشه ای با تروریسم مبارزه جدی انجام دهیم.
وزیر اطلاعات تصریح كرد: وزارت اطلاعات باید كاری كند كه كار عزیزان در ناجا سبك شود. وقتی بتوانیم با راهكارهای اطلاعاتی در مبدا ضربه وارد نماییم و دانه درشت ها را از سر راه پاك نماییم طبیعی است كه كار ناجا را هم می توانیم در مبادی ورودی سبك نماییم.
علوی خاطرنشان كرد: مسئله مواد مخدر مسئله ای است كه استمرار دارد و نمی توان فكر كرد كه تا 10 سال دیگر می توان آنرا قلع و قمع كرد. چیزی است كه مانند یك عارضه در طول زندگی ما وجود دارد و باید برنامه مستمر و همیشگی برای مقابله با آن و مقابله پیشگیرانه با آنرا در این خصوص داشته باشیم و برای این كار به اراده فرا حاكمیتی نیاز داریم، اراده حاكمیتی یك لزوم است.
وی خاطرنشان كرد: فرهنگ مردم باید تبدیل گردد به مبارزه با مواد مخدر. مردم در خود احساس مسئولیت كنند كه هر جایی دیدند حركتی در زمینه مواد مخدر صورت می گیرد سریع آنرا به نخستین مراكز انتظامی گزارش كنند.
وی با اشاره به تنوع مواد مخدر بیان كرد: در گزارشی كه دكتر مومنی ارائه دادند ۸۰ نوع مواد روان گردان به تازگی تولید می شود؛ از مواد سنتی تا صنعتی. مرتب آشپزخانه های شیشه شكل می گرفت كه با ضربه های بی امانی كه سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات داشتند ریشه آنها كنده شد.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: تنوع تولید و قاچاق و ورود قبلا منحصر به راه های خشكی و زمینی بود و الان راه های آبی هم اضافه شده است. گزارشی داشتیم كه با پهپاد در جابه جایی مواد مخدر استفاده می نمایند.1398/09/25
14:43:22
5.0 / 5
4045
تگهای خبر: تخصص , حقوق , علم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum