جزئیات یك طرح جدید اعلام شد؛

شروط استخدام محقق در دانشگاه تهران

شروط استخدام محقق در دانشگاه تهران

به گزارش انجمن پارسیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران با اشاره به استخدام پژوهشگران در این دانشگاه، شروط جذب این افراد را شرح داد.محمد رحیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات استخدام پژوهشگران در دانشگاه تهران اظهار داشت: برپایه آئین نامه ای كه اخیرا ابلاغ گردیده در صورتیكه افراد پروژه های پژوهشی كاربردی داشته باشند، بسته به مدت زمانی كه استاد، موسسه پژوهشی و یا دانشكده تقاضا داشته باشد و فرد منبع مالی لازم را داشته باشد در دانشگاه به صورت قراردادی استخدام می شوند.
معاون پژوهشی دانشگاه تهران افزود: منظور از پروژه های پژوهشی كاربردی، پژوهش های سفارشی است كه اعتبار آنها از راه عقد قرارداد و یا ابلاغ اعتبار توسط كارفرما تامین و پرداخت می شود.
مدت قرارداد با پژوهشگران چقدر است؟
وی با اشاره به اینكه این پژوهشگران در مدت زمانی كه در دانشگاه قرارداد دارند، بیمه می شوند، اضافه كرد: این همكاری امكان دارد ۳ ماه، ۶ ماه و یكسال به طول انجامد؛ حتی امكان دارد در صورت نیاز این قرارداد بیشتر از یكسال هم تمدید شود.
افزایش حقوق در چارچوب كارانه و حق التحقیق
رحیمیان با اشاره به اینكه حداقل حقوق و مزایای ماهیانه پژوهشگر برپایه حداقل حقوق و دستمزد قانونی مشمولان قانون كار محاسبه می شود، تصریح كرد: متقاضی طرح (عضو هیات علمی مجری و یا موسسه) در صورت وجود اعتبار مجاز است از محل درآمد اختصاصی طرح پژوهشی و یا اعتبار ویژه پژوهشی تا سقف ۵ برابر حقوق و دستمزد فرد تحت عناوین كارانه، بهره وری و یا حق التحقیق به پژوهشگر پرداخت كند.
مجوز استخدام ۱۰۰ پژوهشگر صادر شد
وی با اشاره به اینكه مدت زمان قرارداد بستگی به تامین مالی موسسه مورد نظر دارد، اظهار داشت: تابحال هیات امنای دانشگاه مجوز قرارداد با ۱۰۰ پژوهشگر را صادر كرده است و حتی اگر تعداد بیشتری نیاز باشد ما در خواست خواهیم داد.
رحیمیان درباره مزیت های این طرح در دانشگاه تهران، اظهار داشت: روال به این صورت است كه حق الزحمه افراد از محل طرح پژوهشی پرداخت می شود در حالیكه این مدل كار رسمی نیست و سابقه كار هم برای فرد در نظر گرفته نمی گردد. اما در طرح جدید دانشگاه تهران، حق و حقوق فرد به صورت كامل پرداخت می شود و صفر تا صد كار رسمی و برپایه قانون است.
شروط استخدام/ فرد باید فارغ التحصیل یكی از دانشگاه های سطح یك باشد
معاون پژوهشی دانشگاه تهران درباره شرایط استخدام پژوهشگران در این دانشگاه توضیح داد و اظهار داشت: فرد باید دارای مدرك كارشناسی ارشد یا دكتری تخصصی و یا تخصص و یا فوق تخصص بالینی در رشته های در رابطه با مبحث و حیطه فعالیتهای ذیربط از یكی از دانشگاه های سطح یك كشور و یا یكی از دانشگاه های معتبر بین المللی خارجی مورد تایید هیات رییسه دانشگاه باشد.
وی همینطور نداشتن تعهد خدمت پژوهشگر در سازمان های دولتی و غیردولتی را از دیگر موارد مهم در راه استخدام عنوان نمود و اظهار داشت: البته در آئین نامه تبصره ای در این بخش وجود دارد در خصوص اینكه فرد می تواند موافقت نامه سازمانی كه در آن فعالیت می كند را به دانشگاه تحویل دهد و در این صورت می تواند در دانشگاه مشغول به كار شود.
نسبت خانوادگی ممنوع!
رحیمیان همینطور تصریح كرد كه عضو پژوهشگر نباید با عضو هیات علمی مجری طرح و یا مدیران موسسه نسبت خانوادگی درجه یك و یا درجه دو داشته باشد.

1398/10/07
20:55:39
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: تخصص , حقوق , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum