معاون علمی رئیس جمهور خبر داد

رشد 60 پله ای اقتصاد دانش بنیان در 5 سال قبل

رشد 60 پله ای اقتصاد دانش بنیان در 5 سال قبل

به گزارش انجمن پارسیان معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از رشد 60 پله ای اقتصاد دانش بنیان طی 5 سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: خیلی از تعاونی ها اگر به روش سنتی فعالیت خودرا ادامه دهند در آینده از بین خواهند رفت.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز یكشنبه ۲۹ دی ماه در نشست مشترك با اعضای اتحادیه های كشاورزی و دانش بنیان كه با حضور معاون وزیر تعاون و همین طور رئیس اتاق تعاون ایران انجام شد با اشاره به رشد اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، گفت: دیدگاه اقتصاد نفتی موجب می شود كه گمان نماییم كه با اقتصاد وابسته به نفت همه مسائل درست می شود در حالی این مساله موجب از بین رفتن اكوسیستم شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: طی ۱۰ سال قبل با پول نفت، پایه های اكوسیستم را از بین برده ایم و باید به كمك علم و دانش و روحیه كارآفرینی باردیگر این اكوسیستم را فعال نماییم.
ستاری با اشاره به ۴ میلیون دانشجوی در حال تحصیل و ۱۳ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی، اشاره كرد: این آمار نشان میدهد كه نیروی انسانی لازم برای كارهای دانش بنیان در كشور داریم.
وی با اشاره به اینكه اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، ۶۰ پله رشد داشته است و از رتبه ۱۲۰ به ۶۱ رسیده، افزود: از ظرفیت های تعاونی ها می توانیم برای كارهای دانش بنیان استفاده نمائیم. خیلی از تعاونی ها اگر به روش سنتی فعالیت خودرا ادامه دهند، در آینده از بین می روند. بدین سبب برای جلوگیری از این امر باید نگاه استارت آپی داشته باشند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه استارت آپ ها نیاز به وام ندارند، تصریح كرد: در بخش استارت آپ ها سرمایه گذاری خطرپذیر داریم و با توجه به این كه تعاونی ها بازارهای بزرگی در اختیار دارند، باید در اولین مرحله تعاونی ها بتوانند بازارهای خودرا در اختیار استارت آپ ها قرار دهند و از نوآوری موجود در كارهای خود استقبال كنند. ستاری تاكید كرد: علاوه بر این باید از شركت های موجود نیز حمایت نماییم تا در بازار رقابتی حاضر شوند و فعالیت خودرا ادامه دهند.


منبع:

1398/10/29
23:56:55
5.0 / 5
4183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum