كشف راز طول عمر درختان سه هزار ساله

كشف راز طول عمر درختان سه هزار ساله

انجمن پارسیان: تعدادی از محققان چینی به راز طول عمر درخت كهن دار یا گینكو كه به فسیل زنده مشهور شده و تا 3000 سال عمر می كند، پی برده اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، پژوهشگران چینی معتقدند آنچه سبب شده عمر درخت مذكور تا بدین حد طولانی شود، فراوانی آنتی اكسیدان ها و مواد ضد میكروب در بخش های مختلف آن است.
بررسی ها نشان میدهد همزمان با افزایش طول عمر درختان مذكور، آنها آنتی اكسیدان های بیشتری از خود ترشح می كنند و از این طریق سیستم ایمنی درختان مورد اشاره تقویت می شود. از همین رو كهن دارها یك چرخه طول عمر قطعی و از قبل مشخص شده ندارند و تا هزاران سال به زندگی ادامه می دهند.
یك كشف مهم دیگر دانشمندان چینی آن است كه توانایی فتوسنتز و كیفیت بذرهای درخت كهن دار در گذر زمان و با افزایش سن آن كاهش نمی یابد. آنان با بررسی ژن های موجود در برگ درختان كهن دار و برخی سلول های بنیادی آن به این نتیجه رسیده اند.
درختان مورد اشاره كه بومی كشور چین هستند، درختانی بزرگ و خزان پذیر با برگ های بادبزنی شكل بوده و فسیل هایی از برگ آن با قدمت بیشتر از ۲۰۰ میلیون سال هم شناسایی شده است. این درخت كه خواص دارویی زیادی نیز دارد به ارتفاع حداكثر ۲۵ متر می رسد و حداقل دمای مورد تحمل آن منفی ده درجه است.


منبع:

1398/11/01
17:45:21
5.0 / 5
4179
تگهای خبر: سیستم , كشور , كیفیت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum