معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام كرد

صدور گرین كارت آمریكا برای ایرانیان به كمتر از ۲ هزار رسید

صدور گرین كارت آمریكا برای ایرانیان به كمتر از ۲ هزار رسید

انجمن پارسیان: معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام نمود صدور گرین كارت آمریكا برای اتباع ایرانی در بازه زمانی سال 2019-2017 میلادی بشدت كاهش یافته و به كمتر از 2 هزار كارت در سال2019 رسیده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس جمهور آمریكا طرح محدودیت سفر برای اتباع كشورهای قرقیزستان، میانمار، اریتره، نیجریه، سودان و تانزانیا را به امضا رساند.
با این دستور، محدودیت های جدید مسافرتی به كشور آمریكا منجر به تعلیق صدور ویزا و اقامت دائم برای اتباع این كشورها شده است.
از سال قبل میلادی نیز با دستور ترامپ محدودیت مسافرت برای اتباع ۷ كشور دیگر همچون ایران، ونزوئلا، كره شمالی، لیبی، سوریه، سومالی و یمن به اجرا گذاشته شده است.
اثر فرمان محدودیت مسافرتی ترامپ (Trump Travel Ban) بر گرین كارت ایرانیان تاثیر شایان توجهی داشته است بطوریكه صدور گرین كارت برای اتباع ایرانی در بازه زمانی سال ۲۰۱۹-۲۰۱۷ میلادی بشدت كاهش یافته و از تعداد ۷ هزار گرین كارت صادر شده در سال ۲۰۱۷ به كمتر از ۲ هزار كارت در سال ۲۰۱۹ رسیده است.
طی ماه های اخیر با شدت یافتن تنش های سیاسی میان ایران و آمریكا صدور ویزای آمریكا برای دانشجویان و محققان ایرانی بشدت كاهش یافته است. این محدودیت حتی برای افرادی كه پیش تر دارای ویزای معتبر بوده اند هم به وجود آمده و در هنگام ورود به خاك این كشور مشكلات جدی را برایشان فراهم نموده است.
بر این اساس «دپارتمان فدرال ایالات متحده آمریكا» اطلاعات مهاجرتی اتباع ۵ كشور ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن مورد بررسی قرار گرفته است كه براین اساس صدور گرین كارت برای اتباع ایرانی در بازه زمانی سال ۲۰۱۹-۲۰۱۷ میلادی بشدت كاهش یافته و تعداد ۷ هزار گرین كارت صادر شده در سال ۲۰۱۷ به كمتر از ۲ هزار كارت در سال ۲۰۱۹ رسیده همین طور این تعداد برای اتباع سوریه ای از حدود ۳ هزار كارت صادر شده به زیر ۱۵۰۰ كارت رسیده است.
نمودار میزان گرین كارت های صادر شده

چاد ولف وزیر موقت امنیت داخلی آمریكا در این زمینه گفته است: كشورهایی كه در طرح جدید گنجانده شده اند در تامین نظر آمریكا درباره اتخاذ تدابیر امنیتی و به اشتراك گذاری اطلاعات ناموفق عمل كرده اند به همین جهت این مسئله سبب اعمال محدودیت های جدید شده است.
این مقام آمریكایی همین طور گفته است كشور بلاروس در ماه های اخیر اقداماتی را برای برطرف نمودن نگرانی های امنیتی آمریكا انجام داده، بنا بر این محدودیت های ویزا برای اتباع این كشور اعمال نخواهد شد.


منبع:

1398/11/18
14:56:21
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: سفر , علم , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum