مدیركل پدافند غیرعامل استان مركزی:

بسیج ملی جلوگیری از شیوع كرونا در كشور شكل گرفته است

بسیج ملی جلوگیری از شیوع كرونا در كشور شكل گرفته است

به گزارش انجمن پارسیان ایسنا/مركزی مدیركل پدافند غیرعامل استان مركزی اظهار داشت: تمامی اركان و ارگان های نظام جمهوری اسلامی ایران در امر جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در چارچوب بسیج ملی فعالند.


مسعود فراهانی امروز یكشنبه بیستم بهمن ماه در دومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مركزی با اشاره به اینكه تابحال اقدامات خوبی در زمینه جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در كشور و استان انجام شده است، اضافه كرد: مسلما باید روند كار به شكلی باشد كه مانع شیوع این بیماری شود و اگر هم این بیماری شایع شد باید با اقدامات علمی و كارآمد با آن مقابله نمود.
وی با تاكید بر رصد مرتب و پایش جدی همه مراكز تجمعی استان، اظهار داشت: هیچ بی توجهی و اهمالی پذیرفتنی نیست، تمامی اركان و ارگان های نظام جمهوری اسلامی ایران در امر جلوگیری از شیوع این ویروس در چارچوب بسیج ملی فعال شده اند تا مانع بروز اتفاقی ناگوار شوند.
فراهانی با اشاره به تشكیل كمیته پیشگیری قرارگاه پدافند زیستی در تمامی شهرستان ها و بخشداری های استان و اجرای سیاست های پیشگیرانه و آموزشی صحیح در میان مردم بخصوص روستائیان، اظهار داشت: رسانه ها و صدا و سیما تابحال سفارش های بهداشتی و تشدید مراقبت ها را با محوریت دانشگاه علوم پزشكی با جدیت دنبال كرده اند و این روند باید ادامه یابد.
وی اضافه كرد: یكی از اشكالات فعلی كه كمیته رسانه قرارگاه با آن مواجه می باشد اطلاع رسانی نادرست است كه در این راستا رسانه ها حتما باید در مورد اطلاع رسانی صحیح اقدام نمایند.
مدیركل پدافند غیرعامل استان مركزی با اشاره به گران شدن قیمت ماسك اظهار نمود: متاسفانه بازار سیاهی در این حوزه در حال شكل گیری است كه لازم است سازمان صمت استان به سرعت جلسات تنظیم بازار را تشكیل دهد و به مبحث با جدیت رسیدگی شود چونكه نباید اقلامی مانند ماسك گران به دست مردم برسد.
وی تصریح كرد: باید اطلاع رسانی لازم به جامعه هتلداران و رستوران داران، كمیته امداد و حوزه های علمیه و مساجد و حتی پادگان ها و مراكز تجمع نظامی صورت گیرد و در صورت امكان، اقلام آموزشی توزیع شود، همینطور با عنایت به بازار شب عید و افزایش مصرف، كشتارگاه های دام و مرغ هم مورد نظارت و كنترل قرار گیرد.
فراهانی افزود: باید هوشیارانه شرایط تحت كنترل و رصد قرار گیرد، دانشگاه علوم پزشكی ماسك، دارو و بیمارستان را پیشبینی كرده است و تنها باید اطلاع رسانی صحیح از راه دانشگاه صورت گیرد.
وی با اشاره به فروش پرنده در مركز شهر اراك كه احتمال انتقال بیماری مشترك به بین انسان و حیوان را محتمل می كند، اظهار داشت: شهرداری و فرمانداری باید پیگیر این شرایط باشند، اگر این فعالیت جزو مشاغل مزاحم است یا فاقد وجاهت قانونی هستند باید مورد برخورد قرار گیرند چونكه برای شهروندان ایجاد مشكل كرده اند و لازم است كه بازاری برای فروش پرنده در خارج از شهر در نظر گرفته شود.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در این نشست مدیركل مدیریت بحران استان مركزی با تاكید بر معرفی سخنگو از جانب دانشگاه علوم پزشكی، بیان نمود: متاسفانه ترس از این ویروس بیشتر از خود ویروس در جامعه تسری یافته است در حالیكه آنقدرها هم دلهره آور نیست و این امر می تواند آسیب بیشتری را نسبت به ویروس به همراه داشته باشد و باید اطلاع رسانی صحیحی در این راستا صورت گیرد.
حمید غیاثی اضافه كرد: در آستانه نوروز و بازار شب عید هستیم و این امر سبب تراكم جمعیتی بالا در خیابان های شهر می شود و به تبع آن احتمال شیوع بیشتر بیماری هم وجود دارد كه باید در این راستا اقداماتی در نظر گرفته شود.
در این جلسه مهدی دمنه معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مركزی با اشاره به برگزاری كارگاه های آموزشی با محوریت آشنایی و جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در مدارس استان مركزی، اضافه كرد: برای مدارس شبانه روزی دستورالعملی تهیه خواهد شد، همینطور در نظر است كه از محل اعتبارات حوزه سلامت رقمی برای مدارس حاشیه ای و كمتر برخوردار جهت خرید مواد شوینده و گندزدا اختصاص پیدا كند.1398/11/20
14:07:23
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , علم , كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum