پشتیبانی از طرح های پژوهشی كودكان در حوزه علوم شناختی

پشتیبانی از طرح های پژوهشی كودكان در حوزه علوم شناختی

انجمن پارسیان: فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی كودكان و نوجوانان در حوزه علوم شناختی تا 19 اسفند ماه اعلام گردید.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پشتیبانی از طرح های پژوهشی پژوهشگران و پژوهشگران در حوزه های علمی توسعه و گسترش دانش در سطح كشور را به همراه دارد. باتوجه به این مساله ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دوازدهمین فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی خودرا منتشر نمود.
در این فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی «طراحی برنامه های پرورش كاركردهای اجرایی» اولویت است. بدین سبب علاقمندان برای دریافت حمایت می توانند طرح های پژوهشی خودرا در این عرصه از ۱۹ بهمن ماه تا ۱۹ اسفندماه سال جاری در سایت ستاد بارگذاری كنند. طرح های پذیرفته شده در این فراخوان توسط ستاد و سرمایه گذاران حمایت می شود.
اما نرم افزار كاربردی، بسته های مداد-كاغذی، كتاب و بازی های كارتی، تخته ای، حركتی، راهبردی (مانند بازی فكری، پازل های فضایی، بازی های منطقی، استدلالی) قالب هایی است كه طراحی طرح ها برمبنای آنها می تواند صورت گیرد. همین طور بسته های «طراحی برنامه های پرورش كاركردهای اجرایی» باید در یكی از محیط ها در دوره پیش دبستان، مدرسه، خانه، فرهنگسراها و سرای محله ها قابلیت اجرایی داشته باشد.
افزایش آگاهی كودكان از فرآیندها و مهارت های اجرایی و تمرین و تقویت فرآیندها و مهارت های اجرایی هدف پشتیبانی از بسته های پرورش كاركردهای اجرائی است.
در این فراخوان برای سازمان دهی برنامه های پرورش كاركردهای اجرایی یك رویكرد كل گرایانه اتخاذ شده است كه بر یافته های مفهومی و تجربی خیلی از پژوهش ها مبتنی است. بعد از پژوهشگران در طراحی برنامه های پرورش كاركردهای اجرایی در هر یك از گروه های سنی پنجگانه، به حیطه های ادراك، شناخت، هیجان و عمل باید توجه داشته باشند.


منبع:

1398/11/21
15:46:50
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: توسعه , سایت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum