معاون استاندار تهران خبر داد

ابلاغ برنامه جامع تاب آوری شهرهای استان تهران در آینده نزدیك

ابلاغ برنامه جامع تاب آوری شهرهای استان تهران در آینده نزدیك

انجمن پارسیان: معاون عمرانی استانداری تهران از ابلاغ برنامه جامع تاب آوری شهرهای استان تهران در آینده نزدیك آگاهی داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در جلسه امروز خود با شهرداران استان تهران كه به صورت ویدئوكنفرانس انجام شد با اشاره به اینكه اماكن عمومی شهری در بحران كرونا بی دفاع هستند، اضافه كرد: فضاهای شهری و عمومی در شهرهای استان باید بتوانند در حوزه های كالبدی و اجتماعی دربرگیرنده سرفصل های راهبردی در حوزه تاب آوری شهری باشند.
وی ادامه داد: مدیریت شهری باید در فراهم كردن آرامش روانی شهروندان و آموزش های شهروندی گام های موثری را بردارند.
وی تاكید كرد: فضاهای شهری نظیر بوستان ها و ناوگان حمل و نقل عمومی در مواقع بحرانی نظیر كرونا ویروس بی دفاع هستند، پس این انتظار را از شهرداران داریم كه بموقع در شرایط بحرانی اثربخشی داشته باشند.
معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر ضرورت اقدامات موثر و بموقع شهرداران در مقابله با ویروس كرونا اظهار داشت: اقدامات بموقع شهرداران در مواقع بحرانی همچون شیوع ویروس كرونا می تواند آرامش خاطر شهروندان را به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد: تاب آوری شهری در مواقع بحرانی یكی از موضوعات جدی پیش روی شهرداران استان تهران است و به زودی برنامه ای جامع در این خصوص به شهرداران استان ابلاغ خواهد گردید.
تقی زاده افزود: امسال ستادهای سفر نوروزی با محدودیت های جابه جایی جمعیت تحت تأثیر كرونا ویروس قرار دارد و باید مراقبت نماییم جابه جایی جمعیت به حداقل ممكن برسد. در این راه شهرداران باید حداكثر همكاری لازم را با شبكه های بهداشت و مراكز درمانی داشته باشند و در مقابله با كروناویروس تمام تجهیزات و توان خودرا به كار بگیرند.
منبع:

1398/12/13
13:43:39
5.0 / 5
3589
تگهای خبر: آموزش , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum