وزیر علوم در یادداشتی به مهر تأكید كرد:

آمادگی پژوهشگران كشور برای تحقق جهش تولید

آمادگی پژوهشگران كشور برای تحقق جهش تولید

به گزارش انجمن پارسیان وزیر علوم با اشاره به نامگذاری سال 99 به سال جهش تولید، اظهار داشت: دانشمندان، پژوهشگران و فناوران كشور آمادگی تحقق بخشیدن به جهش تولید را دارند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره نامگذاری سال جهش تولید و اینكه دانشگاه ها چگونه می توانند در تحقق این شعار عمل كنند یادداشتی برای خبرگزاری مهرنوشت كه متن این یادداشت به شرح زیر است:
«باسمه تعالی
سال ۱۳۹۹ از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال جهش تولید نامگذاری شد. این پیام راهبردی، همه مسئولین، دست اندركاران حوزه های اقتصادی و بخش های مرتبط را در یك ماموریت مهم و اساسی قرار می دهد.
لازمه تحقق این شعار راهبردی و بسیار مهم كه نجات اقتصاد كشور و در سایه آن تضمین رفاه مردم را در بر دارد، باور به ممكن بودن آن و كوشش برای تحقق آن است.
در این رابطه متخصصین، فناوران، صاحبان علم و دانش و در نهایت جامعه علمی كشور مسئولیت ویژه ای را به عهده خواهند داشت.
جامعه علمی كشور باید با مطالعه و ارائه نظرات علمی، بسترهای مناسب این جهش را تعریف و برای عملی شدن آن اقدام نمایند و با شناختی كه از توانایی های علمی و فناوری كشور دارم، بنظر می رسد دانشمندان، پژوهشگران و فناوران كشور این آمادگی را داشته باشد.
در طرف دیگر، مسئولین بخش های مختلف همچون حوزه های اقتصادی، تولیدی و سایر بخش های مرتبط نیز باید فراموش نكنند كه ظرفیت عظیم علمی و فناوری كشور در كنار آنها و در دسترس آنها حضور دارند.
با هماهنگی، همكاری و هم افزایی می توان به اهداف بزرگ این ماموریت و مسئولیت دست یافت.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن برنامه ریزی برای حضور مؤثر در حركت ملی در سال پیش رو، اعلام آمادگی كامل می كند تا در خدمت برنامه ریزان، مدیران اجرایی و تولید كنندگان خُرد و كلان كشور باشد.
خداوند قادر متعال نیز تلاشگران را كمك خواهدنمود.
انشاالله»


منبع:

1399/01/07
13:02:11
5.0 / 5
3470
تگهای خبر: تحقیقات , تخصص , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum