ولایتی خبر داد

نتایج اولیه به دست آمده از تزریق پلاسما امیدبخش بود

نتایج اولیه به دست آمده از تزریق پلاسما امیدبخش بود

به گزارش انجمن پارسیان رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به پلاسما درمانی بیماران كرونا اظهار داشت: نتایج اولیه به دست آمده امیدبخش بوده ولی هنوز تعداد بهبود یافتگان به میزانی نیست كه بتوان نتیجه قطعی را اعلام نمود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، جلسه هم اندیشی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سعیدرضا عاملی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
دكتر ولایتی در این نشست با اشاره به تعداد مراجعان سرپایی به بیمارستان (درمانگاه و اورژانس) مسیح دانشوری ظرف مدت ۵۷ روز گذشته كه حدود ۱۲۰۰۰ نفر بوده اند، گفت: از این تعداد حدود ۲۵۰۰ نفر بستری شده و حدود (۶۰۰ نفر) در بخش آی سی یو مورد درمان و مراقبت قرار گرفتند.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همین طور تعداد فوت شدگان بستری در آی سی یو بیمارستان مسیح دانشوری را كمتر از ۸% اعلام نمود و اظهار داشت: این آمار كمتر از نصف آمار فوت شدگان در بعضی كشورهای دیگر است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه كرد: طی این مدت از طرف وزارت بهداشت، مركز مسیح دانشوری بعنوان یكی از چند مركز كلینیكال ترایال بوده است كه داروهای مرتبط نیز طی مراحل قانونی مورد استفاده قرار گرفته است.
وی همین طور با اشاره به روش پلاسمادرمانی و دریافت پلاسما از افرادی كه بهبود یافتند و میزان آنتی بادی در آنها بالا رفته است و تزریق به افراد مبتلا كه وضعیت عمومی آنان وخیم بوده است، اظهار داشت: نتایج اولیه به دست آمده امید بخش بوده ولی هنوز تعداد بهبود یافتگان به میزانی نیست كه بتوان نتیجه قطعی را اعلام نمود.
ولایتی با اشاره به ابتلای خود و برخی از پرسنل بیمارستان شامل پزشكان، پرستاران، تكنسین ها و خدمتگزاران در طول این زمان به بیماری كرونا اظهار داشت: دكتر جماعتی، دكتر كیانی و دكتر ورهرام نیز همچون این عزیزان بودند كه به مبتلا شدند.
وی اضافه كرد: هم اكنون و كماكان مجموعه پرسنل در حال خدمت رسانی به بیماران هستند كه روزانه حدود ۳۰ الی ۴۰ بیمار در مجموعه بستری شده و همین حدود بیمار نیز بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص می شوند.


منبع:

1399/01/31
22:03:17
5.0 / 5
3407
تگهای خبر: دبیرخانه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum