اثرات كووید19در بچه ها ماندگاری بیشتری دارد

اثرات كووید19در بچه ها ماندگاری بیشتری دارد

انجمن پارسیان: سمنان یك روانشناس معتقد می باشد كه اثرات روانی ناشی از شیوع كروناویروس و درگیری چندماهه خانواده ها با این بیماری نوظهور ماندگارتر است.


دکتر پرویز صیادی در گفت و گو با ایسنا به شرایط خاص کودکان در مواجهه با این بیماری همه گیر پرداخت و اظهار نمود: درک بچه ها از پدیده ها متفاوت از بزرگسالان است و از همین رو لطمه پذیرترند.
وی با اعلان اینکه لطمه های ناشی از واقعیات و پدیده هایی مثل این بیماری در کودکان ماندگارتر است افزود: برخلاف بزرگسالان کودکان مدت زمان بیشتری پس از آن پدیده نیز درگیر آن خواهند بود.
این تحصیلکرده روانشناسی بر لزوم برنامه ریزی برای کاستن از لطمه های ناشی کرونا در کودکان و نوجوانان تاکید و اشاره کرد: باید از الان برای دوران پساکرونایی کودکان و نوجوانان برنامه ریزی شود نباید منظر ماند تا کرونا کاملا از بین برود و بعد برای آن دوره برنامه ریزی کرد.
دکتر صیادی به اثرات قرنطینه طولانی بر این قشر از جامعه پرداخت و اظهار داشت: بطور مثال می توان از الان برای برگزاری اردوهای دانش آموزی و دیگر برنامه های آموزشی، فرهنگی، تفریحی و... برنامه ریزی کرد.
وی بر ضرورت برنامه ریزی برای بچه هایی که در بحران کرونا داغدار شدند بطور ویژه تری تاکید و اظهار نمود: باتوجه به محدودیت های ناشی از شرایط تدفین و سوگواری ها در دوران کرونایی، ممکنست به بروز اختلالات و استرس هایی در اینگونه خانواده ها و خصوصا کودکان و فرزندان آنها بیانجامد که در این شرایط خاص، امکان تخلیه روانی پیدا نکنند و همین روی بچه ها اثرات ماندگارتری خواهد داشت.
این تحصیلکرده علم روانشناسی بر لزوم برنامه ریزی جهت استفاده بهتر از فضای فعلی حاکم بر خانواده و جامعه اصرار کرد و اضافه کرد: باید از همین فضای فعلی هم بهره برد نه اینکه به بهانه خطر شیوع بیماری همه چیز را به پس از رفتن کروناویروس موکول نماییم بااینکه حساسیت دراین زمینه به خودی خود چیز بدی نیست اما نباید این حساسیت مانع از استفاده از این فرصت ها شود.
مشاور روانشناسی دانشجویان دانشگاه سمنان با اعلان اینکه کووید 19 جدا از خطرات و تهدیدهایی که دارد، فرصت هایی نیز فراهم نموده، بر لزوم بهره گیری درست از این فرصت ها اصرار کرد.
منبع:

1399/02/07
13:19:30
5.0 / 5
2986
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum