احتمال افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در خرداد

احتمال افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در خرداد

به گزارش انجمن پارسیان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاكید كرد: به زودی پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای اعمال افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان مستمری بگیر به هیأت دولت ارسال می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در نشست همفکری و ستاندن نظرات نمایندگان تشکل های بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان برای ارائه پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان امسال که با حضور اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی انجام شد اظهار نمود: تلاش می نماییم که افزایش حقوق امسال را طی ماه آینده اجرایی نماییم.
سالاری با اعلان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات اصلی این عزیزان است، اظهار داشت: اساسا همه ما اتفاق نظر داریم که با بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت ها این مساله اجرایی شود و در این راستا مذاکرات مختلفی با رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزرای اقتصاد و صنعت معدن و تجارت، رئیس سازمان خصوصی سازی، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی، معاونین سازمان برنامه و بودجه به عمل آمده که از حسن نظر و اعلام موافقت اولیه ایشان در واگذاری اوراق بهادار، سهام و دارایی شرکتهای دولتی جهت اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تقدیر و تشکر می کنم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر لزوم مدیریت صحیح منابع سازمان اشاره کرد: با هزینه شدن منابع سرمایه ای برای امور جاری و تعهدات سنواتی مخالفیم.
سالاری در بخش دیگری از سخنان خود از اقدامات فداکارانه مجموعه کارکنان سازمان تامین اجتماعی به ویژه در بخش درمان برای خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا تقدیر نمود و اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در سه حوزه شامل افزایش هزینه های درمان، افزایش هزینه بیمه بیکاری و کاهش وصول حق بیمه بر منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی تأثیرگذار بوده است.
سالاری اضافه کرد: با تمهیدات انجام شده و مساعدت هایی که از طرف دولت صورت می گیرد خدمت رسانی این سازمان به جامعه تحت پوشش بدون محدودیت و کاستی تداوم خواهد داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: در صورتیکه بطور معمول حدود ۲۴۰ هزار نفر از سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند، علاوه بر آن تعداد، حدود ۶۷۰ هزار نفر از افراد مشمول قانون کار و تامین اجتماعی به تبع شیوع بیماری کرونا درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری کرده اند و برای تجهیز منابع لازم بمنظور پرداخت به متقاضیان واجد شرایط جدید در حال پیگیری و تعامل با سایر نهادها هستیم.
علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست اظهار داشت: از مدیریت و کارکنان سازمان تامین اجتماعی به ویژه تیم درمان این سازمان بابت خدمت رسانی مطلوب به بیماران مبتلا به کرونا تشکر می نماییم و این عزیزان موجب افتخار و سرمایه و پشتیبان بازنشستگان هستند.
وی با اشاره به ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اظهار داشت: این سازمان موظف است پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان را متناسب با هزینه زندگی آنان به هیات دولت عرضه نماید.
در این نشست سایر اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
منبع:

1399/02/09
23:55:39
5.0 / 5
2635
تگهای خبر: حقوق , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum