اخطار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاك در بعضی استان ها

اخطار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وقوع گرد و خاك در بعضی استان ها

به گزارش انجمن پارسیان سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد از رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با گرد و خاك در بعضی مناطق كشور طی دو روز آینده (۱۶ و ۱۷ اردیبهشت) اطلاع داده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در اخطار سازمان هواشناسی آمده است که رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد فردا (۱۶ اردیبهشت) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، غرب لرستان و ایلام پیشبینی می شود.

فردا (۱۶ اردیبهشت) هم بارش ها در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان و غرب مازندران ادامه دارد.

در ادامه این اخطار آمده است که ازاین رو احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و برخورد صاعقه وجود دارد. بنابراین از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات خودداری و اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از محصولات کشاورزی در نظر گرفته شود.

بر اساس این اخطار همینطور فردا (۱۶ اردیبهشت) وقوع گرد و خاک، وزش باد شدید و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در بعضی نقاط استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست همینطور روز چهارشنبه (۱۷ اردیبهشت) این شرایط در استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیشبینی می شود.

از این رو سازمان هواشناسی سفارش کرده است که از تردد غیر ضروری سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی خودداری شود و تمهیدات لازم در مورد صنایع و مشاغل حساس به گرد و خاک منجمله صنعت برق اتخاذ شود.

در ادامه این اخطار از افزایش دما در نیمه شمالی و استان های شرقی کشور و بخصوص استان های ساحلی خزر اطلاع داده شده است.

بر اساس دمای هوا در این مناطق به میزان ۵ تا ۱۰ درجه افزایش می یابد و وزش گرم باد در استان های ساحلی خزر پیشبینی می شود. ازاین رو محصولات کشاورزی مدیریت و وسایل گرمایشی خاموش شوند.

به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. اخطار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/02/15
20:55:18
5.0 / 5
2950
تگهای خبر: سفر , كشور , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum