ضرورت تاسیس یك مركز پایش در دماوند

ضرورت تاسیس یك مركز پایش در دماوند

به گزارش انجمن پارسیان سازمان مدیریت بحران در نشستی با رئیس سازمان نقشه برداری كشور پیشنهاد كرد كه توسط یك تیم مشترك از دو سازمان هزینه ها و امكانات مورد نیاز تاسیس یك مركز پایش در دماوند را مورد مطالعات و برآورد كارشناسی قرار دهند تا بتوان این تجربه را در كشورهای همسایه با وضعیت مشابه و همچون سازمان همكاریهای اقتصادی اكو به اشتراك بگذاریم.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در این جلسه با اشاره به اینکه تداوم این نشست ها در تسریع همکاریهای مشترک و نتیجه بخش بودن اقدامات تأثیر بسزایی دارد، اضافه کرد: امیدواریم با تشریک مساعی و بیان نظرات بتوانیم در نهایت به نقطه مشترک در زمینه رفع نا هماهنگی ها و پراکندگی اطلاعات در کشور برسیم چونکه وجود اقدامات موازی در کشور به مدیریت واحد و اثربخشی مدیریت بحران لطمه وارد کرده است.
نجار با اشاره به اینکه اطلاعات آنجایی بکار می آید که درست، بهینه و بموقع بدست آمده و در جای مناسب بکارگیری شود اظهار داشت: پیشنهاد می کنم با تشکیل جلسه کارشناسی مشترک بتوانیم اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آنرا مدیریت بحران مشخص نماییم.
وی اظهار نمود: توسط یک تیم مشترک از دو سازمان، هزینه ها و امکانات مورد نیاز تاسیس یک مرکز پایش در دماوند را مورد مطالعات و برآورد کارشناسی قرار دهند تا بتوانیم این تجربه را در کشورهای همسایه با وضعیت مشابه و همچون سازمان همکاریهای اقتصادی اکو به اشتراک بگذاریم.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت داده های دقیق و مستند در حوادث طبیعی خاطرنشان کرد: مطابق رهیافت های علمی و بازدید های میدانی بنده و تیم های اعزامی از سازمان مدیریت بحران کشور در سیل فروردین ماه ۹۸ مجموعا ۱۰ هزار واحد در کشور نیازمند بازسازی و نوسازی بود که این رقم با برآورد ۱۷۲ هزار واحد بار سنگینی را به دولت تحمیل کرد.
نجار تصریح کرد: حال آنکه اگر بخش اندکی از این تعهدات به هر علتی محقق نشود تا مدت ها بعنوان یکی از نقاط ضعف و چالش های دولت از آن یاد می شود در حالیکه اگر بتوانیم وضعیت فعلی روستا ها و شهر های کشور داشته باشیم می توان در زمان وقوع حادثه با انطباق واقعیت با آنچه رخداده است میزان خسارات را به نحو قابل ملاحظه ای کم کرد.
برپایه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دبیر ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران با اشاره به اینکه گاهی یک اقدام کوچک اما بجا می تواند برکات بزرگی برای ما به ارمغان بیاورد اظهار نمود: مجموعا در کشور ۱۴۶ هزار کیلومتر رودخانه داریم که اگر در ابتدای این همکاری مشترک نقاط پرخطر شناسایی و از قبل به ما اعلام گردد خسارات ناشی از سیلاب ها در کشور تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
در ابتدای این جلسه رئیس و معاونین سازمان نقشه برداری کشور به تشریح عملکرد و قابلیت های این سازمان در زمینه مدیریت بحران پرداختند و نقطه نظرات دو طرف عنوان شد.1399/02/31
16:21:52
5.0 / 5
3024
تگهای خبر: علم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum