دبیر كل شورای عالی عتف:

پیش نویس انعقاد قراردادهای پژوهشی آماده شد

پیش نویس انعقاد قراردادهای پژوهشی آماده شد

انجمن پارسیان: دبیر كل شورایعالی علوم تحقیقات و فناوری اظهار داشت: عرضه مشوق های مالیاتی به هزینه های تحقیق و توسعه شركت های دانش بنیان پیگیری می شود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، مسعود برومند در تشریح صد و هشتاد و نهمین جلسه کمیسیون دائمی شورایعالی عتف به خبرنگاران اظهار داشت: نخستین موضوعی که در جلسه امروز عنوان شد بحث مالیات شرکت های دانش بنیان بود. در این خصوص طرحی در وزارت علوم و معاونت علمی فناوری بررسی گردید و به نتیجه رسید که به جهت اینکه اثربخشی بیشتری از مشوق های مالیاتی داشته باشیم، بحث هزینه کرد تحقیق و توسعه باید به میان بیاید.
وی اضافه کرد: یعنی در این مکانیزم مشوق های مالیاتی به جای اینکه به درآمدهای شرکت ها داده شود به هزینه های تحقیق و توسعه داده شود. در این خصوص صحبت شد و همه اعتقاد داشتند این یک مسیر حتمی است و مقرر شد معاونت علمی اقداماتی را انجام دهد و بخشی را هم وزارت علوم در پارک ها دنبال کند.
دبیر کل شورایعالی عتف در ادامه تصریح کرد: در همین رابطه مقرر شد جلسه ای با حضور نمایندگان وزارتخانه های در رابطه با بخش های صنعتی که در آنها شهرک های صنعتی فعالیت دارند برگزار و در آن کمیسیون هماهنگی در دبیرخانه شورای عتف تشکیل گردد. همینطور مقرر است جلسه ای با وزارت اقتصاد درباره این مورد برگزار گردد.
برومند ضمن بیان این مطلب که اگر بتوانیم این برنامه را اجرایی نماییم، امکان پشتیبانی از تحقیق و توسعه شرکت های خصوصی فراهم خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این صورت این امکان فراهم می شود که شرکت های دانش بنیان را با میزان هزینه کرد تحقیق و توسعه تعریف نماییم.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در زمینه روشن شدن وضعیت قراردادهای پژوهشی، پیش نویسی در دبیرخانه شورای عتف تهیه و در آن نحوه انعقاد قراردادهای پژوهشی عنوان شده بود؛ در این نشست مقرر شد این پیش نویس برای اعضای کمیسیون شورای عتف ارسال شود تا آنها نظرات خویش را در این حوزه عرضه کنند.
برومند با اشاره به عرضه گزارش عملکرد سال ۹۸ در مورد بند ح تبصره ۹ قانون بودجه در این نشست اظهار داشت: این بند در مورد اختصاص بخشی از بودجه شرکت ها و سازمان های دولتی به انجام طرح های پژوهشی است که برای این منظور سامانه اجرایی عرضه و تقاضای پژوهشی با عنوان ساتع به راه افتاده است که در این نشست گزارش خوبی عرضه و بنا به درخواست اعضا مقرر شد که گزارشی از اثر بخشی پروژه های تحقیقاتی عرضه شود؛ این گزارش در جلسه آتی این کمیسیون عرضه خواهد شد.
دبیر کل شورایعالی عتف با بیان این مطلب که در این نشست یک گزارش اولیه درباره تهیه برنامه های عملیاتی پروژه های تحقیق و توسعه در ۱۰ استان کشور عرضه شد، تصریح کرد: در جلسه بعدی قرار شد به صورت کامل بررسی شود.

1399/03/04
15:27:22
5.0 / 5
2827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum