تحقیقات چند دانشگاه نشان داد؛

داروی تبلیغی ترامپ برای درمان كرونا مرگ آور است

داروی تبلیغی ترامپ برای درمان كرونا مرگ آور است

به گزارش انجمن پارسیان طبق تحقیق جدید، دارویی كه دونالد ترامپ بعنوان درمان بالقوه كووید۱۹ ترویج می كند خطر مرگ مبتلایان را زیاد می كند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از دیجیتال ترندز، طبق تحقیقی که در نشریه Lancet انتشار یافته، دارویی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعنوان درمان بالقوه کووید ۱۹ ترویج می کند ریسک مرگ و میر در بیماران مبتلا به این عفونت را زیاد می کند.
این دارو که در اصل برای درمان مالاریا تولید شده بود، هیدروکسی کلروکین نام دارد. پژوهش مذکور روی بیمارانی انجام شد که با هیدروکسی کلروکین و داروی در رابطه با آن (کلروکین) درمان شده بودند.
محققان متوجه شدند حتی با در نظر گرفتن عواملی مانند سن، جنسیت و شرایط محیطی احتمال مرگ بیمارانی که با هیدروکسی کلروکین یا کلروکین درمان شده بودند، بیشتر از افرادی است که با داروهای دیگر مداوا می شوند.
طبق آمار این پژوهش حدود ۹ درصد از بیمارانی که هیدروکسی کلروکین یا کلروکین دریافت نمودند، فوت کرده اند. اما هنگامیکه تلفیقی از داروها مبتنی هیدروکسی کلروکین یا کلروکین به بیماران داده شد، نرخ مرگ و میر بسیار بالاتر حدود ۱۸، ۲۴ و ۲۲ درصد بود.
محققان دیگر درباره پژوهش نوشته اند: رژیم های دارویی حاوی کلروکین یا هیدروکسی کلروکین مفید نیستند و امکان دارد برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در بیمارستان بستری هستند هم خطرناک باشند.
به نظر می رسد این دارو بیماران را در معرض نوعی اختلال قلبی به نام de-novo ventricular arrhythmia قرار می دهد. این امر به افزایش مرگ و میر منجر می شود هرچند محققان باید تحقیقات بیشتری در اینباره انجام شوند.
تحقیق مذکور توسط پژوهشگران دانشکده پزشکی هاروارد، بیمارستان دانشگاهی زوریخ و دانشگاه یوتا در آمریکا انجام شده است.
در این پژوهش اطلاعات مربوط به ۶۷۱ بیمارستان در سرتاسر جهان بررسی و با نتایج مربوط به ۹۶ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ مقایسه شد که با هیدروکسی کلروکلین، کلروکین یا داروی دیگری درمان شده بودند.
کارشناسان درباره تأثیرگذاری این دارو تردید داشتند و سازمان غذا و دارو آمریکا به صورت واضح به مردم اخطار داد تا بدون نظارت پزشکی این دارو را مصرف نکنند. اما دونالد ترامپ آنرا بعنوان داروی پیشتاز معرفی نمود و چندی پیش هم گفت خود این دارو را برای جلوگیری از ابتلاء به ویروس کرونا مصرف می کند.

1399/03/05
13:46:52
5.0 / 5
2936
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum