كارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های كرونا

كارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های كرونا

به گزارش انجمن پارسیان بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با عنایت به شیوع كرونا در جهان كارگاه آموزشی آنلاین تجربیات علمی و چالش های موجود در تست ویروس كرونا را برگزار می نماید.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از بنیاد مصطفی (ص)، در ماه های اخیر، جهان با بحران شیوع کرونا روبه رو شده و گسترش سریع آن، ابعاد مختلف زندگی بشری را به چالش کشیده است. تا کنون تلاشهای گوناگونی توسط دانشمندان در سرتاسر جهان برای تشخیص، کنترل و مهار این بیماری صورت گرفته است و نتایج امیدوار کننده ای حاصل شده است.
تبادل این تجربیات و دستاوردها می تواند روند بهبود این بیماری را سریع تر کند، بنابراین شبکه آزمایشگاهی بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در نظر دارد، تا برای تحقق این هدف کارگاهی با عنوان «کارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های موجود در تست کرونا با استفاده از روش PCR و تست های سرولوژی» را برگزار کند.
از جمله موضوعات مورد بحث در این کارگاه «تاریخچه شیوع کرونا در ایران»، «ایجاد و راه اندازی تست های مولکولی»، «ارزیابی کیت های تشخیصی»، «نقش تست های سرولوژی در ایران»، «ایجاد شبکه ملی تشخیص» و «چالش های موجود در ایجاد و هماهنگی شبکه تشخیص» است.
این کارگاه با سخنرانی کیهان آزادمنش، رئیس بخش ویروس شناسی و استاد بیوتکنولوژی و ویروس شناسی انستیتو پاستور ایران و مهدی توتونچی، عضو هیئت علمی و استاد ژنتیک مولکولی پژوهشگاه رویان برگزار می شود.

1399/03/14
14:48:49
5.0 / 5
2626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum