برنامه جامع تالاب ها در سطح ملی پیگیری می شود

برنامه جامع تالاب ها در سطح ملی پیگیری می شود

انجمن پارسیان: مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از برگزاری نشست مشترك با مدیركل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت كشور جهت بررسی نقش وزارت كشور در اجرایی شدن برنامه های مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها آگاهی داد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا علی ارواحی اظهار داشت: هم اکنون ۳۴ تالاب صاحب برنامه مدیریت جامع هستند که از این تعداد ۱۸ برنامه پروسه تصویب را طی کرده و آماده اجرا می باشد، این در حالیست که طرح نیز مطابق با برنامه کاری پنج ساله خود از اجرایی شدن این برنامه ها حمایت و پشتیبانی خواهدنمود.

وی اضافه کرد: برای مدیریت بهتر تالاب ها لازم است اجرای برنامه های مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها همزمان در چند سطح پیگیری شود.

ارواحی افزود: همکاری وزراتخانه ها و سازمان های مرتبط در سطح ملی یکی از مهمترین ارکان اجرایی شدن این برنامه ها است. باتوجه به این مساله که برنامه های مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها طی یک پروسه بین بخشی تدوین می شوند و تمامی آنها دارای ساختار سازمانی هستند که ریاست این ساختارها به عهده استانداری ها و فرمانداری ها است، لازم است اجرای برنامه ها نیز با همکاریهای بین بخشی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران به نقش تعیین کننده وزارت کشور در سطح ملی در پیگیری اجرایی شدن برنامه های مدیریت اشاره نمود و نسبت به به توافق طرفین بر تشکیل کمیته فنی ابراز امیدواری کرد تا با تشکیل این کمیته گام های مهمی در اجرایی شدن برنامه های مدیریت در سطح ملی برداشته شود.

منبع:

1399/04/16
17:59:29
5.0 / 5
2062
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum