اخطار هواشناسی نسبت به تشدید سرعت وزش باد

اخطار هواشناسی نسبت به تشدید سرعت وزش باد

به گزارش انجمن پارسیان سازمان هواشناسی نسبت به تشدید سرعت وزش باد در شرق كشور اخطار داد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد با اشاره به تشدید سرعت وزش باد آورده است: از امروز ( ۲۸ تیرماه) وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در شمال سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی و جنوب خراسان جنوبی و شرق کرمان پیشبینی می شود. این وضعیت جوی تا سه شنبه (۳۱ تیرماه) ادامه می یابد و احتمال صدمه رسیدن به سازه های موقت و گلخانه ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک، شکسته شدن سرشاخه درختان، کاهش کیفیت هوا و دید افقی وجود دارد.

در این شرایط جوی محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، احتیاط در رانندگی و حرکت با سرعت مطمئنه و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه سفارش می شود.

سازمان هواشناسی در ادامه این اخطار آورده است: افزایش دما به بیشتر از ۴۹درجه سانتیگراد، جنوبی شدن جریانات جوی و افزایش رطوبت در مناطق ساحلی (پدیده شرجی) از امروز تا سه شنبه (۲۸ دتا ۳۱ تیرماه) در استان های خوزستان، غرب و جنوب ایلام رخ خواهد داد.

در این شرایط بالا بودن دمای احساسی دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی نسبت به صرفه جویی در مصرف آب و برق بخصوص در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیرضروری به خصوص در ساعات ظهر تا اوایل غروب برای پیشگیری از گرمازدگی، اتخاذ تمهیدات لازم برای فعالیت ها در فضای باز و حساس به گرمای شدید سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ دیگری از افزایش ارتفاع موج بین دو تا سه متر از امروز تا سه شنبه (۲۸ تا ۳۱ تیرماه) در شرق دریای عمان اطلاع داده است. در این شرایط جوی احتمال پاره شدن تورهای صیادی، احتمال غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد ازاین رو نسبت به محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می شود.

به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی اخطار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/04/28
14:04:01
5.0 / 5
2279
تگهای خبر: سفر , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum