طیف وسیعی از لطمه های جامعه به محرومیت كودكان از مدرسه مربوط است

طیف وسیعی از لطمه های جامعه به محرومیت كودكان از مدرسه مربوط است

رئیس مركز امور هماهنگی و حوزه وزارتی آموزش و پرورش با اشاره به اینكه نرخ پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در 10 سال قبل بین 97.5 تا 98.2 درصد بوده است، اظهار نمود: این نرخ افزایش 7 دهم درصدی داشته است. پس میزان كم رشد نرخ پوشش تحصیلی به معنای كم كاری نیست بلكه به این علت است كه مسئله دارای پیچیدگی مركب است و دستگاه ها هم روی آن متمركز نمی شوند البته این مشكل اختصاصاً مربوط به كشور ما نیست.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، علی باقر زاده در نشست شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل ۶ تا ۱۱ ساله دوره ابتدایی اظهار نمود: طیف وسیعی از لطمه های جامعه به محرومیت کودکان از مدرسه مربوط است.

وی تبعات بازماندن از تحصیل را تنها مربوط به ناتوانی در خواندن و نوشتن ندانست و اظهار داشت: طیف وسیعی از مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به مسئله عدم دسترسی به مدرسه گره خورده است. بعنوان مثال در تحقیقی که توسط فرهنگستان علوم پزشکی انجام شد، مشخص شد ۹۳ درصد مجرمان سابقه ترک تحصیل یا عدم دسترسی به آموزش رسمی را داشتند و این مسئله خاص آموزش و پرورش نیست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، باقر زاده در آخر با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی، دولت در قبال کودکان بازمانده از تحصیل متعهد است، اظهار داشت: این مسئله خاص آموزش وپرورش نیست و به همه دستگاه ها مربوط می شود. پس باید برای این کودکان منابع مالی تامین شود تا بتوانند در مدرسه به صورت مستقل از منبع درآمدی خانواده به تحصیل بپردازند.
1399/04/30
22:52:48
5.0 / 5
2068
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum